Kosiarki

Wybór odpowiedniej kosiarki nie jest wcale tak łatwym zadaniem, jakby mogło się wydawać. Urządzenie to ma nam przede wszystkim zapewnić szybkość i łatwość koszenia, dlatego też tak ważne i istotne jest to, by wybrać jak najlepsze dla siebie rozwiązanie. Na wybór kosiarki wpływ ma wiele elementów, dlatego też podejmując decyzję o jej zakupie, należy spojrzeć na kilka istotnych kwestii, tak, aby móc zdecydować się na takie rozwiązanie, które okaże się być po prostu najlepsze. Rynek ma nam do zaoferowania bardzo wiele produktów, stąd też my klienci możemy porównywać, sprawdzać i w konsekwencji stawiać na to, co będzie dla nas po prostu najlepsze. 

Podział kosiarek

Przeglądając produkty z grupy kosiarki, te można podzielić na kilka rodzajów. Główny podział dotyczy rodzaju napędu czy też sposobu obsługi tych właśnie sprzętów ogrodniczych. Co więcej, produkty te mogą różnić się między sobą między innymi mocą, co w konsekwencji ma ogromny wpływ na efektywność koszenia.

Kosiarki

Kosiarki

Jak więc możemy kosiarki podzielić? Po pierwsze, mamy kosiarki do trawy spalinowe. Są one najbardziej popularne, ze względu na efekty wykonanej pracy. Produkty te mają moc silnika na poziomie 3,5 do 18KM, w zależności od tego, jaki typ kosiarki zdecydujemy się wybrać. Tego typu rozwiązania idealnie nadaje się do dużych powierzchni trawników, a także i do miejsc, gdzie nie mamy możliwości dostać się z kosiarką zasilaną na energię elektryczną. Po drugie, mamy kosiarki do trawy elektryczne. Cenione na rynku, przede wszystkim ze względu na atrakcyjną cenę. Te są doskonałe dla małych powierzchni, gdzie nie ma wielu przeszkód i zakamarków. Moc silnika w takich kosiarkach wynosi od 700 do 1600W. Można tutaj dostać kosiarki, które wyposażone są w rotacyjny nóż tnący, jak również i w bębnowy nóż tnący. Są naprawdę doskonale pod względem zastosowania, jednak głównym minusem jest to, że muszą być one stale podłączone do zasilania, stąd praca z nimi i plączącym się pod nogami kablem, może stanowić nie lada problem. Następne to kosiarki wyposażone w akumulator litowo – polimerowy, który zasilany jest na prąd, ale w czasie koszenia, żaden kabel nie musi nam towarzyszyć. Minusem takiego rozwiązania jest na pewno wysoka cena w porównaniu do tradycyjnych kosiarek i konieczna co kilka lat wymiana akumulatora. I czwarte z tego rodzaju, to kosiarki ręczne. Wymagają one siły fizycznej, gdyż trzeba trzymać je w dłoniach. To koszenie daje najlepsze efekty, bowiem dzięki takiemu koszeniu źdźbła nie ulegają uszkodzeniu i trawa nie żółknie. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Te cztery typy stanowią bowiem główny podział, ale wyróżnić możemy jeszcze i inne, całkiem ciekawe urządzenia. Będą to między innymi: podkaszarki, traktorki czy też kosiarki z rozdrabniaczem trawy. Po pierwsze, podkaszarki to typ kosiarek spalinowych, który nadaje się idealnie do dużej trawy i dla trudno dostępnych miejsc. Można nią kosić grube chwasty, czy zdrewniałe pędy. Po drugie, traktorki, to także typ kosiarek spalinowych, które są idealne przy bardzo dużych powierzchniach. Mają one moc silnika sięgający od 10 – 18 KM. I trzecie, to kosiarki z rozdrabniaczem trawy, które pozwalają uzyskać naturalny nawóz trawnika.

Wybór odpowiedniego sklepu z kosiarkami

Bez wątpienia jednym z kluczowych elementów, na jakie na pewno należy zwrócić szczególną uwagę jest wybór sklepu, w którym to takie kosiarki można otrzymać. Wiadomo bowiem, że każdy sklep jest inny i w każdym można otrzymać zupełnie inne produkty. Najważniejsze jest to, by móc postawić na miejsce, które będzie miało do zaoferowania klientom najwyższej jakości rozwiązania, dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Wiadomo, iż zakup takiego sprzętu nie zawsze jest prosty. O ile bowiem mamy mały ogródek o niewielkiej powierzchni, wystarczy zwykłe rozwiązanie, w którym nawet kabel nie będzie stanowił problemu. Jeśli jednak nasza działka jest dużo i wiele miejsc jest trudno dostępnych, wówczas musimy już nieco bardziej skupić się na kwestii wyboru jak najlepszego dla nas sprzętu ogrodowego. I oczywiście na końcu bardzo ważną rolę odgrywa także i sama cena. Należy wybrać produkty, które będą dobrze dopasowane do naszych potrzeb, jednocześnie zapewniając nam przy tym atrakcyjne ceny. Nieprawdą jest, że trzeba wydać fortunę, by otrzymać produkt z najwyższej półki, który okaże się być idealny. Kosiarki nie muszą kosztować wiele, by zapewniły nam one to wszystko, na czym tylko mogłoby nam zależeć. Grunt to wybrać produkty idealnie dostosowane właśnie do nas. Na tym należy się skupić i to wziąć pod uwagę. Pamiętajmy, sprzęty ogrodowe są zakupami na długie lata. Wybierając konkretne, należy spojrzeć i na kwestię jakości, zastosowania i ceny. Jeśli wszystkie je weźmiemy pod uwagę, to z pewnością zagwarantują nam one 100% pełnego zadowolenia. Dobry producent, liczne promocje, doskonała inwestycja. Czy można chcieć czegoś więcej?

You may also like...