Panasonic TX-32GS350E Smart 32” – recenzja telewizora dla oszczędnych

Panasonic TX-32GS350E Smart 32” – recenzja telewizora dla oszczędnych – choć w chwili obecnej królują telewizory o olbrzymich rozmiarach i często towarzyszących im ogromnych cenach, swoich zwolenników znajdują również modele mniejsze, równie dobrze sprawdzające się w akcji. Gdy do mojej skromnej redakcji dotarł 32-calowy telewizor Panasonic TX-32GS350E Smart, byłem lekko zaskoczony i nastawiony do niego negatywnie. Czy jednak to nastawienie się utrzymało? Czy po kilku miesiącach intensywnego testowania go mogę go polecić? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w tej krótkiej recenzji.

Pierwsze wrażenia po rozpakowaniu telewizora

Poza faktem, że telewizor Panasonic TX-32GS350E Smart po pierwszym rozpakowaniu wydał mi się bardzo mały (w szczególności przy porównaniu go z moim obecnym, liczącym sobie aż 55 cali), pierwsze wrażenie na jego temat nazwałbym “dobrym”. Sam jego wygląd w żaden sposób mnie nie odstraszył, a raczej przywiódł na myśl przeszłość, w której tego typu sprzęt był popularny. Bardzo dobrze, że telewizor został wyposażony w gustowną, ale i bardzo solidnie trzymającą go w górze podstawkę. Spełnia też standard VESA – jeśli więc ma się go ochotę przywiesić na ścianie, nie ma z tym żadnego problemu.

Jeżeli chodzi o wrażenia płynące z pierwszego włączenia go, te są… fenomenalne. Telewizor zaskoczył mnie bogactwem barw i świetnym kontrastem, ale też przyjaznym i nienachalnym wyglądem samej swojej ramki (bardzo obawiałem się tego, że będzie ona odciągała wzrok od wyświetlanego obrazu – w końcu przywykłem do jego braku).

Panasonic TX-32GS350E Smart 32” – użytkowanie

Telewizor Panasonic TX-32GS350E Smart po trafieniu w moje ręce był użytkowany codziennie, bardzo intensywnie, bo od rana do wieczora. Po kilku miesiącach od rozpoczęcia testów mogę z pewnością w głosie powiedzieć, że przeszedł swoją próbę i nadal zachowuje się tak, jak po pierwszym otwarciu kartonu i rozpakowaniu go. Spełnia więc swoją funkcję, będąc czymś, na czym rzeczywiście można polegać.

Panasonic TX-32GS350E Smart 32'' - recenzja telewizora dla oszczędnych

Panasonic TX-32GS350E Smart 32” – recenzja telewizora dla oszczędnych

Panasonic TX-32GS350E Smart wspiera, jak sama jego nazwa może sugerować, SmartTV. Nie ma więc problemu, by za jego pośrednictwem połączyć się czy to z Netflixem, czy też z serwisem YouTube i oglądać to, na co w danym momencie ma się ochotę. Dostęp do usługi jest bardzo wygodny, a jej obsługę jest w stanie pojąć nawet osoba średnio zaznajomiona ze światem nowoczesnych technologii. Z Internetem telewizor łączy się oczywiście za pośrednictwem WiFi.

Jeżeli chodzi o dźwięk, telewizor marki Panasonic został wyposażony w dwa głośniczki 6W. Choć umożliwia podłączenie do niego zewnętrznych głośników, doskonale radzi sobie i bez nich, a wydobywający się z niego głos stoi na odpowiednio wysokim poziomie. Jest wyraźny, nie jest za to zniekształcony.

Panasonic TX-32GS350E Smart dysponuje wszelkiego rodzaju złączami, których moglibyśmy od niego oczekiwać. Dwa porty HDMI pozwalają na podłączenie niemal dowolnego urządzenia, a za sprawą wyjść USB możemy odtwarzać muzykę, zdjęcia, filmy czy seriale z dysku zewnętrznego.

Plus i minusy telewizora Panasonic TX-32GS350E Smart

Recenzowanego przeze mnie telewizora marki Panasonic nie można nazwać złym. Co więcej, jest telewizorem świetnym w obrębie swojej własnej półki cenowej. Do jego głównych zalet zaliczyć można:

  • świetną jakość wyświetlanego obrazu, z bardzo dobrą paletą kolorów, odświeżaniem na poziomie 200 HZ, odpowiednim stopniem jasności oraz świetnymi kontrastami, widocznymi już na pierwszy rzut oka;
  • ekonomicznością – pobór energii telewizora jest jednym z najniższych spośród wszystkich, zwłaszcza tych znajdujacych się o kilka klas wyżej;
  • obecnością WiFi i SmartTV – funkcjonalności te, w połączeniu z obecnym w telewizorze portem USB, umożliwiają nam sięganie po to, na co mamy ochotę w danym momencie. Nie trzeba zdawać się na byle jaką telewizję – sami jesteśmy w stanie wybrać, co chcemy oglądać.

O ile telewizor ten byłby hitem kilkanaście lat temu, dziś odstaje od czołówki. Nie da się nie zauważyć standardu HD Ready (rozdzielczość to zaledwie 1366 x 768 px), który bardzo przeszkadza – zwłaszcza osobom przyzwyczajonym do 4K. Telewizor jest też stosunkowo mały. Rekompensuje to jego niewielka cena, dla wielu będąca czynnikiem determinującym jego wybór.

Werdykt – czy warto?

Mimo moich początkowych uprzedzeń, telewizor Panasonic TX-32GS350E Smart bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Choć brakuje w nim wielu rzeczy, które chętnie bym zobaczył (chociażby wsparcie dla Full HD zamiast zaledwie dla HD Ready), uważam go za produkt solidny, warty każdej wydanej na niego złotówki. Nie postrzegam go jednocześnie jako telewizora dla każdego. Sprawdzi się przede wszystkim u osób mniej wymagających, niepodążających za standardami technologicznymi. Docenią go one za cenę, wygląd, ale i jakość wyświetlanego obrazu. Jeżeli jednak kupując telewizor patrzy się na coś więcej, może on okazać się niewypałem. Ekonomicznym, pięknym i sprawdzającym się przy codziennym użytkowaniu, ale niespełniającym współczesnych standardów niewypałem.

Komu więc polecam zakup tego sprzętu? Przede wszystkim osobom starszym, które dbają o niskie zużycie energii, a nie potrzebują wodotrysków. Dzięki temu telewizorowi “coś będzie grało” – w doskonałej jakości, jednak bez większego polotu.

You may also like...