Hale namiotowe magazynowe – konstrukcja, zalety, przygotowanie terenu.

Hale namiotowe magazynowe są bez wątpienia świetną alternatywą dla stałych hal. Wykorzystywane są przede wszystkim jako magazyny, garaże czy hale produkcyjne. Współczesny rynek hal namiotowych rozwija się w bardzo szybkim tempie, hale też znajdują zastosowanie w wielu sektorach i branżach. Właściciele przedsiębiorstw cenią je za trwałość, szybkość w montażu czy niską cenę.

 

Konstrukcja hal namiotowych magazynowych

 

Hale namiotowe dostępne na rynku są obiektami wytrzymałymi, ich poszycie dachowe wykonywane jest z wysokiej jakości materiałów PCV. W zależności od potrzeb użytkowników przeważnie stosuje się różne poszycia ścian bocznych. Ściany mogą być bowiem zrobione z blachy trapezowej, plandeki czy warstwy płyty izolacyjnej. Cały szkielet konstrukcji produkowany jest przeważnie z aluminium lub ze stali. Szerokość hali namiotowej oscyluje w granicy 5m-30m, długość może być właściwie dowolna, wszystko zależy od naszych wymagań. To my określamy przeznaczenie hali oraz jej konfigurację, w trakcie zakupu hali wybieramy dowolny jej wymiar w zależności od naszych potrzeb. Z hal namiotowych magazynowych https://www.nowhal.pl/hale-namiotowe-podkarpackie/ można korzystać sezonowo lub całorocznie. Dzięki ich modułowej budowie możliwy jest wielokrotny montaż i demontaż hal. Można je także bez problemu dowolnie rozbudowywać. Hale określane są jako obiekty tymczasowe, bez znaczenia jest to, na jaki okres ustawiamy halę.

 

Niskie koszty inwestycji

 

Kupno czy też wynajem hali namiotowej wiąże się z o wiele niższymi kosztami niż w przypadku wybudowania trwałej zabudowy o takiej samej powierzchni oraz kubaturze. Właśnie ta zaleta doceniania jest przez wiele firm, które dopiero rozpoczęły swoją działalność i potrzebują taniej powierzchni magazynowej. Wiele firm zajmuje się sprzedażą, jak i wynajmem hal namiotowych magazynowych, więc możliwe jest znalezienie atrakcyjnej oferty.

Brak wymaganych pozwoleń

 

Hale namiotowe magazynowe uznawane są za budowle tymczasowe, z tego względu nie musimy posiadać zezwoleń na budowę, wystarczy zgłosić halę do Głównego Inspektora Budowlanego, starosty czy wojewody. W zgłoszeniu należy uwzględnić zakres działań budowlanych, termin rozpoczęcia pracy oraz zakończenia budowy. Warto jednak pamiętać, iż według ustawy o prawie budowlanym, hala namiotowa przestanie być budowlą tymczasową, jeżeli zostanie w sposób trwały przymocowana do gruntu. Stanie się tak także w przypadku, jeśli od momentu rozpoczęcia budowy do rozebrania albo przeniesienia hali minie 120 dni.

 

Przygotowanie terenu pod halę namiotową magazynową

 

Wszystkie inwestycje, jakich się podejmujemy, będą od nas wymagać wcześniejszego przygotowania. Jest to konieczne zwłaszcza do stawiania takich konstrukcji jak hale namiotowe magazynowe. Jest to obiekt dosyć lekki, jednakże grunt, na jakim chcemy postawić halę namiotową, powinien być zbliżony parametrami do takiego, który służyłby do wybudowania tradycyjnej hali. Ważne są fundamenty i stopy fundamentowe, które powinny być osadzone na stabilnym gruncie. Wszystkie obszary zabagnione oraz o wysokim poziomie wód gruntowych nie są zbyt dobrą opcją. Powierzchnia, na której zostanie postawiony namiot, musi być wypoziomowana. Siły działające na konstrukcję powinny bowiem rozkładać się w zgodzie z obliczeniami projektowymi. Hale namiotowe magazynowe https://www.nowhal.pl/leasing-hal-namiotowych/ można przytwierdzić do podłoża brukowanego, jednakże lepszym rozwiązaniem jest fundament. Należy mieć na uwadze to, aby odpowiednio zaplanować teren inwestycyjny. Wszelkie budynki i infrastruktura techniczna muszą być ze sobą powiązane, gdyż dzięki temu będziemy mogli podnieść funkcjonalność hali oraz ograniczyć koszty robót ziemnych, oraz budowlanych. Przyłącza i instalacje muszą być bardzo dokładnie przemyślane. Powinniśmy także uwzględnić obowiązkowe drogi ewakuacyjne i właściwe oznakowanie ich. Pamiętajmy także o placu manewrowym dla samochodów o dużych gabarytach, aby komunikacja odbywała się swobodnie. Istotne jest także właściwe nasadzenia drzewostanu oraz odwodnienie, unikniemy dzięki temu nagłych strat powiązanych z warunkami atmosferycznymi (opady, wiatr).

Hale namiotowe magazynowe stosowane w rolnictwie

Właściciele gospodarstw coraz częściej decydują się na hale namiotowe magazynowe. Wykorzystują je przede wszystkim jako:

  • magazyn na płody rolne
  • magazyn pasz i nawozów
  • magazyn na materiały budowlane
  • obiekt hodowlany
  • magazyn na maszyny oraz urządzenia rolnicze

Czy warto wybrać używaną halę namiotową magazynową?

Firmy decydują się na zakup czy wynajem namiotowych hal magazynowych zwłaszcza w okresie jesiennym. Wówczas na rynku pojawia się wiele ofert z używanymi halami. Namioty po wynajmie zostają naprawione i zakonserwowane a następnie trafiają dalej do sprzedaży. Takie rozwiązanie jest dobre ze względu na niskie koszty. W sprzedaży często znajdziemy hale namiotowe magazynowe używane przez sezon (2-4 miesiące w roku), nie różnią się więc praktycznie od nowych konstrukcji. Zakup ich nie niesie ze sobą sporego ryzyka, zwłaszcza jeśli hala została dokładnie opisana. Jeśli nikt nie będzie chciał zakupić raz już wynajętej hali, wówczas zostanie ona ponownie wynajęta.

 

You may also like...