Jak działa myjnia samoobsługowa – wady i zalety.

W dzisiejszym świecie nikt nie wyobraża sobie użytkowania pojazdu bez odwiedzania myjni samochodowych. Jeszcze kilka lat temu normalne było mycie swojego samochodu przed domem, jednak nowe przepisy oraz wygoda sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z myjni samochodowych. Jest to nie tylko o wiele wygodniejsze rozwiązanie ale także bardziej zdrowe dla naszego samochodu. O tym dlaczego opowiemy w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury!

Przewaga myjni samoobsługowych nad tradycyjnymi

Niewątpliwie największą przewagą myjni samoobsługowych jest to, że nie niszczą one lakieru samochodu. Najczęściej korzystając z myjni automatycznych, lakier pojazdu ma bezpośredni kontakty ze szczotami, które same czyszczą całą karoserię naszego samochodu. Korzystając z myjni samochodowej, jedyne co ma kontakt z naszym samochodem jest woda i zawarte w niej składniki. Dzięki temu stosując się do instrukcji użytkowania producenta myjni nie mamy możliwości uszkodzenia lakieru naszego samochodu. Kolejnym ważnym elementem dzięki któremu warto wybrać myjnię samoobsługową jest to, że możemy dokładnie wymyć każdą szczelinę naszego samochodu, włączając w to nadkola i podwozie. Myjnie automatyczne w większości przypadków umyją nasz samochód tylko powierzchownie. Jest to szczególnie ważne, kiedy użytkujemy nasz samochód przez zimę, albo chcemy dokładnie zadbać o niego po jej zakończeniu. Jest to najbardziej niekorzystna pora roku dla naszych samochodów, głównie ze względu na dużą ilość wilgoci oraz soli. Z tego powodu warto dokładnie wypłukać wszystkie zakamarki w naszym samochodzie aby pozbyć się soli.

Zobacz koniecznie:

Jak działa myjnia samoobsługowa oraz jak z niej korzystać?

Korzystanie z myjni bezdotykowych z pozoru wydaje się proste i dokładnie takie jest. Warto jednak wiedzieć nieco więcej na ich temat przed rozpoczęciem mycia naszego pojazdy, aby ustrzec się uszkodzeń karoserii. Najważniejsze jest aby przed rozpoczęciem mycia samochodu dokładnie przeczytać instrukcję obsługi, która jest na każdej myjni. Jak działa myjnia samoobsługowa - wady i zalety.Zawarte są tam między innymi informacje o tym z jakiej odległości należy myć pojazd oraz jaki jest optymalny czas mycia, aby zmyć wszystkie zabrudzenia z naszego samochodu. Na większości myjni samoobsługowych jest kilka etapów mycia. Pierwszym z nich jest opłukanie samochodu. Etap ten nie ma na celu zmycia wszystkich zabrudzeń z naszego samochodu, tylko delikatnie go zmoczyć i zmyć duże zabrudzenia błotem albo kurz. Jest to zazwyczaj sama woda, która dodatkowo podawana jest z o wiele mniejszym ciśnieniem, aby zabrudzenia nie porysowały lakieru naszego samochodu. Kolejnym etapem jest dokładne mycie samochodu. Na tym etapie dystrybutor podaje wodę z o wiele większym ciśnieniem, która dodatkowo zawiera w sobie szampon mający za zadanie zmyć wszystkie zabrudzenia z karoserii naszego samochodu. Na tym etapie powinniśmy skupić się na dotarciu w każde, nawet te najmniej widoczne miejsce na naszym samochodzie, aby dokładnie spłukać cały brud obecny na nim. Kolejnymi etapami jest spłukiwanie szamponu z samochodu i woskowanie. Wosk ma za zadanie nadać jeszcze głębszy połysk naszemu autu oraz zabezpieczyć lakier przed wszelkimi niekorzystnymi czynnikami obecnymi na drodze, które samochody napotykają. Zaleca się także mycie samochodu z odpowiednio dużej odległości, szczególnie w etapach kiedy woda podawana jest z dużym ciśnieniem. Mycie z małej odległości może spowodować odpryski na lakierze samochodu.

Co jeszcze warto wiedzieć zanim wybierzemy się na myjnię samoobsługową?

Wybierając się na myjnię bezdotykową warto wspomnieć o kilku ważnych kwestiach. Osoby które przez większość życia myły samochody na swoich podwórkach, często po myciu wycierały zaległą wodę z wszystkich wnęk samochodu. Na myjni również możemy to zrobić, jednak pamiętajmy, że inni ludzie również chcą umyć swoje samochody. Z tego powodu postarajmy się jak najszybciej umyć swoje auto, a ewentualne poprawki czy osuszanie wnęk zrobić już na parkingu obok. Warto również pamiętać, o folii na lakierze. Jeżeli mamy takową położoną, musimy szczególnie uważać aby strumień wody jej nie podniósł. Folie tego typu narażone są na odklejenie szczególnie w miejscach zakończeń, czyli na spodzie zderzaków albo w pobliżu reflektorów.  Posiadając większy samochód, może nie wystarczyć nam jeden żeton aby dokładnie go całego umyć. Aby dokładnie umyć dużego SUVA warto kupić dwa bilety i na spokojnie wszystko zrobić. Natomiast na samochody miejskie spokojnie powinno wystarczyć czasu na jednym żetonie. Często różnego typu stacje benzynowe oferują promocje i konkursy w których można wygrać darmowe mycie naszego samochodu na myjni samoobsługowej. Często mamy taką możliwość tankując dużą ilość paliwa naraz. Kierowcy którzy dużo podróżują mogą zyskać szukając stacji benzynowych na których obowiązują tego typu promocje. Bez znaczenia jaki typ myjni samochodowej wybierzemy oraz jakiego będzie ona producenta, podstawą jest zaznajomienie się z instrukcją obsługi. Zazwyczaj są one w dobrze widocznych miejscach. Dzięki temu możemy uniknąć wielu niepotrzebnych problemów.

You may also like...