Plakaty na ścianę

Plakaty na ścianę – co powinniśmy o nich wiedzieć? Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach plakaty na ścianę cieszą się coraz większą popularnością. Nie jest to jednak nic zaskakującego, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak dużo mogą znaczyć pod względem estetycznym. Dlaczego dobór koloru ma tak duże znaczenie? Dlaczego dobór koloru ma tak duże znaczenie? Jak należy wieszać i eksponować plakaty? Czy zestawy plakatów to dobre rozwiązanie? Jak dobrać plakat w zależności od klimatu pomieszczenia? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Dlaczego dobór koloru ma tak duże znaczenie?

Wybierając plakaty na ścianę, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad kolorem. Wybór zależny jest przede wszystkim od tego, jaki efekt końcowy chcielibyśmy osiągnąć. Przykładowo jeśli jesteśmy zainteresowani ożywieniem wnętrza, wówczas w zupełności naturalne jest, że postawimy na barwy kontrastowe, mocne. Tego typu połączenie jest jednak często nieco bardziej skomplikowane, w konsekwencji przysporzy nam zdecydowanie więcej problemów, aniżeli mielibyśmy połączyć ze sobą kilka plakatów. W sytuacji, gdy zależy nam na subtelności pokoju, to dobierzmy kolorystykę w taki sposób, aby była ona podobna do koloru ścian. Specjaliści często przypominają o jednej, kluczowej zasadzie, która głosi, że we wnętrzu powinny znaleźć się maksymalnie cztery różne kolory.

Jak dobrać plakat, który powiększy optycznie wnętrze?

Co ciekawe, istnieją również plakaty, które znacząco powiększają wnętrze. Jest to jak najbardziej interesująca alternatywa dla dowolnego obrazu. Tego typu dekoracja niesie ze sobą szereg zalet. Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają optyczne powiększenie bądź pomniejszenie pomieszczenia. W zdecydowanej większości przypadków wykorzystujemy tą pierwszą możliwość, co jest w zupełności zrozumiałe. Przykładowo w blokach metraż jest ograniczony. Dlatego też jeśli chcielibyśmy uzyskać efekt większego pokoju, to możemy to zrobić za pomocą plakatów. Najbardziej optymalne w tym celu są modele, które przedstawiają duże i otwarte przestrzenie. Mowa o plaży, morzu, jeziorze, a także innych tego typu pejzażach. 

Jak należy wieszać i eksponować plakaty?

Plakaty na ścianę

Plakaty na ścianę

Kolejna kwestia, która z pozoru może być problematyczna, dotyczy wieszania plakatów. Plakaty na ścianę mogą z powodzeniem sprawdzić się zarówno w starodawnym, jak i nowoczesnym stylu. Kluczowe jest jednak, aby całość była estetycznie przyczepiona do ściany. Istnieje na to kilka interesujących sposobów. Przede wszystkim plakaty w ramie wyglądają nadzwyczaj elegancko i estetycznie. Do wyboru mamy różnorodne barwy, które wybieramy w zależności od indywidualnych preferencji i gamy kolorystycznej danego wnętrza. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyczepić go na haczyk standardowy- wówczas należy wyposażyć się w wiertarkę lub gwoździa. Jeśli chodzi o plakaty bez ramki, to mogą być przyklejane na taśmy. Są one dostępne w zróżnicowanych kolorach i wielkościach. Należy podkreślić, że nie niszczą one ściany, jeśli będziemy zainteresowani zmianą dekoracji na inną. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować płatki samoprzylepne- będą one niemalże niewidoczne. Co, jeśli nie lubimy wiercić i ingerować w ścianę? Możliwe jest zastosowanie gwoździ samoprzylepnych.

Czy zestawy plakatów to dobre rozwiązanie?

Pojedynczy plakat to na dzień dzisiejszy stosunkowo rzadkie zjawisko. Plakaty na ścianę wieszane są przynajmniej parami, a niekiedy tworzy się całe galerie plakatów. Jeśli zostaną one dobrane odpowiednio pod względem stylistycznym i kolorystycznym, to możemy liczyć na to, że całość będzie tworzyło spójną i wspaniałą kompozycję. Tego typu plakaty nie są już klasycznymi dekoracjami. Bujna kompozycja stanie się swego rodzaju centrum całej aranżacji, która będzie przykuwała uwagę gości. Plakaty na ścianę z reguły tworzą ciekawe efekty. Nie zapominajmy, że wybrane przez nas egzemplarze powinny się wpisywać w osobiste potrzeby. W końcu każdy z nas posiada odmienne preferencje. Jest to w zupełności naturalne. Najważniejsze jest, by w swoim pomieszczeniu czuć się dobrze, wówczas efekt z pewnością będzie zadowalający i intrygujący.

Jak dobrać plakat w zależności od klimatu pomieszczenia?

Wybrany plakat nie powinien być dziełem przypadku i o tym należy pamiętać. Plakat sam w sobie jest pewnego rodzaju ponadczasowym dodatkiem. W pierwszej kolejności skupmy się na tym, jaka jest koncepcja na wnętrze. Jest to kluczowe, gdyż plakaty na ścianę muszą współgrać z pozostałą częścią wystroju. Jeśli planujemy zaaranżować wnętrze, to utrzymajmy plakat w takiej stylistyce, jakiej jest całe pomieszczenie. Oczywiście możemy do plakatów podejść nieco bardziej elektrycznie i wprowadzać taki akcent, który będzie skutecznie odwracał uwagę, jednocześnie stanowił kontrast. Należy jednak być ostrożnym, bowiem łatwo jest popełnić błąd, który znacząco wpłynie na dekorację całej nieruchomości

 

You may also like...