Co musimy wiedzieć o skupach aut?

Każda osoba sprzedająca samochód ma zupełnie inne priorytety. Niektórym z nas zależy na możliwie najwyższej cenie, a innym na czasie sprzedaży. Zależnie od naszych celów sprzedażowych możemy wybrać jeden z dokładnie trzech sposób na sprzedaż samochodu. Możemy zająć się sprzedażą bezpośrednią, pośrednictwem komisu czy też skorzystać z usług skupu aut. 

Jak dokładnie to działa? 

Skup aut działa w naprawdę bardzo prosty sposób. Skupuje on używane samochody, a następnie sprzedaje je po znacznie wyższej cenie. Generuje w ten sposób spory zysk. Zwrócić powinniśmy uwagę na to, że zyskiem danego skupu jest różnica pomiędzy ceną kupna oraz sprzedaży. Nie wygląda to tak jak w przypadku komisów, które utrzymują się z prowizji za pośrednictwo. Dobitnie świadczy to o tym, że skup aut za gotówkę w przeciwieństwie do komisu już wspomnianego nie jest pośrednikiem. Tak naprawdę, to skup uznać można za kupca zwyczajnego. Podpisanie umowy ze skupem nas zobowiązuje do całkowitego zrzeczenia się praw do samochodu. Od tego właśnie momentu staje się własnością firmy, która na dobrą sprawę może z nim zrobić co chce. 

A jak się skontaktować? 

Na pewno już do tego się przyzwyczailiśmy, że obecnie większość spraw załatwić można w sieci. Okazuje się również, że sprzedaż samochodu  przez Internet również jest możliwa. Jednak bez spotkania bezpośredniego się nie obejdzie. Online jednak załatwiamy większość formalności. Każdy szanujący się skup aut posiada własną internetową stronę, przez ktoś można się skontaktować z nim. Na stronie najczęściej znajduje się formularz gotowy do wypełnienia. Czasami jednak posłużyć się musimy mailem. Jednak niezbędne jest podanie informacji podstawowych dotyczących technicznego stanu samochodu, który akurat mamy do sprzedaży. Na podstawie informacji przez nas przekazanych skup aut podejmuje decyzję wstępną odnośnie tego, czy jest naszym autem zainteresowany. Jeśli wzbudzimy zainteresowanie, to w naprawdę krótkim czasie powinniśmy otrzymać telefon czy też wiadomość zwrotną. 

Szczegółowa wycena samochodu

Bez obejrzenia wycena dokładna w żadnym wypadku nie jest możliwa. W związku z tym jest dokonywana dopiero po bezpośrednim spotkaniu z przedstawicielem skupu. Najprawdopodobniej jest to najważniejszy etap sprzedaży. W tym momencie decyduje się ile konkretnie za auto dostaniemy. Każdy skup jedno i to samo auto może wycenić zupełnie inaczej. Zatem gdy z oferowanej kwoty nie jesteśmy zadowoleni to nie decydujemy się na sprzedanie samochodu. Nie jesteśmy nawet po wycenie do niczego zobowiązani. Zatem możemy bezkarnie zrezygnować z dalszej współpracy. 

A co dalej? 

Jeśli jednak cenę zaakceptujemy, którą nam oferuje skup aut, to czeka na nas kolejny etap. Chodzi oczywiście o podpisanie umowy. Jest to umowa standardowa sprzedaży. W niej zrzekamy się praw do samochodu na rzecz firmy, która skupuje pojazdy. Skup aut używanych za gotówkę posiada zwykle dział prawny, który odpowiedzialny jest za przygotowanie umowy odpowiedniej. Umowę przed podpisaniem oczywiście uważnie należy przeczytać. Jeśli tylko klient posiada jakieś uwagi, to może wnieść poprawki do umowy. Skup się na to zgodzi bez najmniejszego problemu. Naprawdę dużym plusem sprzedaży samochodu w skupie jest to, że po podpisaniu umowy odpowiedniej otrzymujemy do ręki pieniądze. Kompletnie nas nie interesuje co się stanie później z naszym samochodem. Pieniądze w każdej sytuacji otrzymamy. Później to już skup poszukuje kupca. Nas to jednak już w ogóle nie dotyczy. 

Skup aut używanych – jakie samochody kupuje? 

Niektórzy mają naprawę błędne przekonanie co do działalności skupowi samochodów. W związku z tym nie korzystają z usług tych. Rzecz jednak w tym, że wiele osób jest przekonanych, że ich samochód jest w zbyt słabym stanie technicznym, aby skup go zechciał kupić. Jest to rozumowanie naprawdę błędne. Wyraża on zainteresowanie w zasadzie wszystkimi samochodami. Nawet tymi, które są solidnie zużyte, a więc wymagają renowacji. Samochody powypadkowe również są skupowane. Musimy się jednak liczyć z tym, że samochód im jest w gorszym technicznym stanie, tym firma go gorzej wyceni. Jednak, zawsze praktycznie zaoferuje nam jego kupno pomimo stanu technicznego złego. Często właśnie jedynym rozsądnym wyjściem skup aut. W nim otrzymamy za swoje auto pieniądze satysfakcjonujące. 

Jaki realny zarobek? 

Musimy mieć na uwadze, że na sprzedawany pojazd w skupie nie otrzymamy zwykle takiej samej kwoty jak właśnie w bezpośredniej sprzedaży. Rzecz jasna ona będzie nieco zaniżona. Jednak jest to oczywiste, gdyż dzięki temu właśnie skup osiąga zysk i to nie mały. Mimo wszystko nieraz warto sprzedać go nieco taniej. Pozwala to na zaoszczędzenie naszego czasu, który bardzo sobie cenimy. Każda osoba, która zapoznała się z zaletami skupów samochodów nie będzie chciała słyszeć o żadnej innej metodzie sprzedaży samochodu. Dobry skup aut naprawdę jest świetnym wyborem. Warto jednak skupić się na dobrym wyborze. Czasami można się natknąć na niezbyt dobrą formę. Jednak nie wolno nam się źle nastawiać.

 

You may also like...