Co to jest stomatologia estetyczna?

Szeroki, perlisto-biały uśmiech to marzenie każdego z nas. Stanowi wyjątkową wizytówkę, która dodaje pewności siebie w kontaktach międzyludzkich. Niestety, często mimo skrupulatnego dbania o uzębienie, ich stan i kolor pozostawiają wiele do życzenia. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem będzie wizyta u stomatologa estetycznego, gdzie można zdecydowanie poprawić wygląd uzębienia.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna ?

Stomatologia estetyczna jest jednym z działów stomatologii, który w ostatnich latach bardzo prężnie się rozwija, a który zajmuje się poprawą wyglądu zębów. Dzisiaj dbanie o zęby stało się tak naturalne jak odwiedzanie fryzjera czy kosmetyczki. Nikogo już nie szokuje dziecko lub nastolatek z aparatem na zębach czy osoba dorosła umawiająca się na zabiegi wybielania zębów. I trudno się temu dziwić, ponieważ stomatologia estetyczna to szansa na dużą zmianę dla osób, które od lat zmagają się z nieestetycznym uśmiechem. Dzisiaj, dzięki zastosowaniu specjalistycznych materiałów, rozwiniętym technologiom oraz coraz większemu doświadczeniu dentystów, można w tym zakresie uzyskać naprawdę spektakularne efekty. Zmiany mogą obejmować zarówno poprawę kształtu uzębienia, jak również ich koloru.

Osady i przebarwienia na zębach. Kto powinien korzystać z usług gabinetów stomatologii estetycznej ?

Przed powstaniem stomatologii o wyglądzie uzębienia decydowały przede wszystkim predyspozycje genetyczne oraz styl życia. Osoby, które nie dostały od Matki Natury pięknego uzębienia, mogły tylko z zazdrością spoglądać na innych, którzy eksponowali równe i białe zęby. Również z biegiem lat zęby mogą tracić swoją atrakcyjną barwę a szkliwo zębów staje się podatniejsze na pęknięcia czy odpryski. Zazwyczaj jest to spowodowane nieprawidłowym dietą, nieodpowiednią pielęgnacją czy nadużywaniem antybiotyków. Usunięcie trwałych przebarwień i zmian w strukturze zębów, w sposób mechaniczny, jest niemożliwe i konieczne jest zastosowanie bardziej zaawansowanych metod, które ma w swojej ofercie stomatologia estetyczna. Obecnie korzystanie z zabiegów stomatologii estetycznej ze Szczecina polecane jest wszystkim osobom https://doboszimplanty.pl/, które nie są zadowolone ze stanu swojego uzębienia i mają z tego powodu problemy w życiu codziennym. Poprawiony uśmiech przynosi radość i zwiększa pewność siebie.

Jakie zabiegi stomatologii estetycznej cieszą się największą popularnością ?

Współczesne gabinety stomatologii estetycznej oferują bardzo szeroki zakres zabiegów, które pozytywnie wpłyną na wygląd uzębienia. W zależności od problemu, z którym zgłasza się pacjent, mogą one odznaczać się różnym stopniem inwazyjności. W większości gabinetów jest kilka zabiegów, które cieszą się największą popularnością. Zaliczyć do nich można: skaling i piaskowanie, wybielanie za pomocą nakładek oraz z wykorzystaniem specjalnej lampy, licówki. Dla klientów, którzy borykają się z bardziej zaawansowanymi problemami, rozwiązaniem mogą być korony i mosty porcelanowe. Skaling i piaskowanie często są wykonywane w komplecie. Skaling polega na usunięciu zgromadzonego kamienia nazębnego, którego najwięcej jest w okolicach szyjek zębowych. Przy zabiegu piaskowania dentysta korzysta z piasku dentystycznego, który poleruje powierzchnię zęba. Dzięki temu usuwane są drobne przebarwienia, a powierzchnia zębów jest gładka i odporna na różne substancje, które mogłyby do nich przylgnąć. Nakładkowe wybielanie jest przeprowadzane w domu przez pacjenta. Rolą stomatologa estetycznego jest wykonanie odlewu. To pozwala na stworzenie nakładek, które pacjent nakłada na zęby wraz ze specjalnym żelem. Wybielanie przy pomocy lampy to jeden z najszybszych sposobów na olśniewająca biel. W tym przypadku stomatolog nakłada na zęby preparat wybielający i naświetla je przez około 30 minut. Ostatnia metodą są tak zwane licówki. Poleca się je osobom, które mają zęby ułamane, o brzydkim kształcie czy z silnymi przebarwieniami, których nie da się usunąć w inny sposób. Licówki odznaczają się bardzo wysoką trwałością. Przy odpowiedniej dbałości o higienę jamy ustnej, pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem nawet 10 lat. W gabinetach stomatologicznych oferowane są dwa rodzaje licówek: porcelanowe i kompozytowe. Porcelanowe licówki są znacznie droższe niż te wykonane z kompozytu. W przypadkach braku zębów, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie korony i mostów porcelanowych. Pozwalają one na całkowitą odbudowę zębów i nadanie im odpowiednich kształtów i kolorów.

Kto nie może korzystać z zabiegów stomatologii estetycznej ?

Przed podjęciem decyzji o leczeniu i wyborze odpowiedniej metody zabiegu, stomatolog zawsze przeprowadza badania diagnostyczne, które oceniają stan uzębienia pacjenta i jego stan ogólny. Podyktowane to jest bezpieczeństwem pacjenta, ponieważ istnieją ograniczenia, przy których nie należy przeprowadzać zabiegów stomatologii estetycznej. Najważniejszym ograniczeniem jest wiek pacjenta. Z zabiegów stomatologii estetycznej nie mogą korzystać pacjenci poniżej 16 roku życia oraz kobiety w ciąży i karmiące. Przeciwwskazaniem jest również nadwrażliwość na składniki preparatów wykorzystywanych do zabiegów oraz problemy z krzepliwością krwi u pacjenta.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl

You may also like...