Cztery pomysły na wnętrza z płytkami drewnopodobnymi

Cztery pomysły na wnętrza z płytkami drewnopodobnymi – elegancja i domowe ciepło to połączenie, które tworzy przyjazne wnętrza. Powstaje przestrzeń, w której można czuć się wspaniale. Płytki, które wyglądają jak drewniane, są idealne, by taki zamysł zrealizować. To elegancki materiał wykończeniowy. Pasują do najbardziej ekskluzywnych wnętrz. Nie brak też im ciepła.

Podłoga dla nowoczesnej minimalistycznej aranżacji

Warto, aby znalazły się w mieszkaniach, które urządzone są minimalistycznie. Styl ten jest chłodny. Jest dużo pustej przestrzeni, mało mebli i bardzo mało ozdób. Styl minimalistyczny charakteryzują także: proste linie, rezygnacja z tkanin, elegancja. Tak urządzona przestrzeń może być zachwycająca, zwłaszcza jak umieści się płytki drewnopodobne na podłodze. By było pięknie, należy trzymać się zasad urządzania minimalistycznego wnętrza. Trzeba wybierać rzeczy dobrej jakości. Płytki pasują i jest dzięki nim cieplej.

Wspaniale przy takiej aranżacji wyglądają płytki brązowe. To pomysł do każdego minimalistycznego wnętrza i do dużej otwartej przestrzeni. I nie trzeba sugerować się, że nie ma takiego koloru we wnętrzu. Jeśli go brak albo bardzo mało, to i tak podłoga z brązowych płytek drewnopodobnych pasuje. Jest uniwersalna. Jeśli jest bardzo duża otwarta przestrzeń, to tym bardziej kolor ten jest dobrym wyborem. Pomniejszy optycznie i zwiększy wrażenie przytulności. Nawet ogromna przestrzeń z małą ilością mebli nie będzie wyglądać na chłodną czy nieurządzoną do końca.

Sposób na elegancką podłogę w salonie

Cztery pomysły na wnętrza z płytkami drewnopodobnymi

Cztery pomysły na wnętrza z płytkami drewnopodobnymi

Salon urządza się tak, by było to wnętrze reprezentacyjne. To oznacza, że podłogę trzeba wyłożyć materiałem eleganckim. Tradycyjny parkiet można zastąpić płytkami drewnopodobnymi. Wystarczy wybrać takie, które imitują jodełkę albo inny wzór parkietu. Dla wielu ludzi elegancja to nie tylko urok drewna, ale też lakier na podłodze. Jeśli wybierze się płytki, to także można zyskać taki efekt. Są w sprzedaży i drewnopodobne z połyskiem. Taką powierzchnię mają płytki w różnych kolorach. Jasne np. beżowe są lepsze, jeśli pokój nie jest duży.

Podłoga wygląda jak parkiet z lakierem, ale wyłożona jest mniej wymagającym materiałem. Płytki o wzorze parkietu to wybór do salonu bez względu na jego styl. Nie wszędzie jednak dobry będzie połysk na podłodze. Bardziej swojsko prezentuje się posadzka matowa. Taka więc bardziej pasuje do salonu rustykalnego. Natomiast do eleganckiego klasycznego wnętrza płytki z połyskiem są idealne. Reprezentacyjna podłoga to nie tylko piękna i elegancka. Musi być też w dobrym stanie i czysta. Dlatego płytki drewnopodobne to tak dobry wybór. Wyglądają wspaniale, ale ważne jest też, że są wytrzymałe i szybko, łatwo można sprzątnąć z nich kurz i inne zabrudzenia.

Mnóstwo drewna w łazience? Lepsze płytki

Współczesne łazienki to więcej niż pomieszczenia do troski o higienę. Mają tworzyć otoczenie idealne do relaksu. Tak samo ważne jest teraz urządzanie tego pomieszczenia, jak i salonu. Gdy planuje się łazienkę, która pomoże wypocząć, to pojawić się może myśl o odniesieniach do natury. Czy w tym celu trzeba wykładać łazienkę drewnem? Nie, bo efekt naturalności zyskuje się też wraz z płytkami drewnopodobnymi. Mogą pojawiać się na podłodze i na ścianach. Na całości ścian się ich nie umieszcza. Płaszczyzny imitujące drewno, jak i drewniane, mocno oddziałują. Cała drewniana łazienka mogłaby przytłaczać. Co innego spora ilość takich płytek ceramicznych w połączeniu np. z bielą i akcentami zieleni.

W przypadku łazienki nie chodzi tylko o te zalety płytek, które ważne są np. w pokojach. To materiał trwały, elegancki, łatwy do utrzymania w czystości. Jednak w łazience najważniejsza zaleta płytek drewnopodobnych to odporność na wodę. Nie szkodzi im wilgoć. Nie przenika przez nie woda. Warunki panujące w tym pomieszczeniu nie uszkodzą płytek. Nie wypaczą się i nie popękają, a ich powierzchnia nie zmieni swojego koloru. Gdyby wybierać drewno, to nie każdy gatunek i konieczne byłyby regularne działania pielęgnacyjne.

Polecamy:

Płytki imitujące drewno do szarej aranżacji

Modne obecnie są aranżacje monochromatyczne. Cała przestrzeń ma jeden kolor. Często wybiera się do takich wnętrz szarość. Jeśli marzy ktoś o tak oryginalnym i modnym mieszkaniu, to płytki ceramiczne imitujące drewno też się sprawdzą. Mając taki zamiar, trzeba wybrać szare. Kolor podłogi będzie pasować. Lepsza taka niż jednolita szara. Płytki odwzorowują usłojenie drewna. Podłoga urozmaici wygląd przestrzeni. To, że ma być całkowicie szaro, nie oznacza, że ma być nudno. Podłoga jest uniwersalna. Całość w jednym kolorze to radykalny pomysł na wnętrze, więc z czasem może przestać się podobać. Z taką podłogą można urządzić je w dowolnym innym stylu i nadać mu charakter, jaki się tylko sobie wymarzy.

To 4 propozycje, jak wykorzystać płytki drewnopodobne w mieszkaniu. Mogą stać się źródłem inspiracji. Czy wybierze się jeden z tych pomysłów, czy jakiś inny, to zyskuje się wiele. Ten zysk to piękne, eleganckie otoczenie, któremu łatwo nadać klimat naturalności. Jest więcej ciepła we wnętrzu, a troska o czystość podłogi to przyjemność. Sprząta się szybko i ze znakomitym efektem.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl

You may also like...