Ile wynosi koszt wymiany wyświetlacza?

Ile wynosi koszt wymiany wyświetlacza? Upadek smartfona lub nowoczesnego zegarka takiego jak Apple Watch, może skończyć się bardzo różnie. W niektórych przypadkach dochodzi tylko do obitego kantu obudowy, jednak czasem dochodzi również do pojawienia się wyjątkowo nieestetycznych pajączków na wyświetlaczu. Wiele osób nie jest w stanie sfinansować wymiany najdroższego elementu smartfona czy zegarka i podejmuje decyzję o tym, aby przez jakiś czas w ten sposób korzystać ze swojego urządzenia.

Niestety, wymiana wyświetlacza Apple Watch prędzej czy później okaże się konieczna. Sporo osób zastanawia się nad tym, ile tak naprawdę kosztuje wymiana wyświetlacza Apple Watch. W dzisiejszym artykule prezentujemy szereg wartościowych informacji na ten temat.

Wymiana wyświetlacza Apple Watch

Zegarek Apple Watch jest prawdziwym hitem wśród oferowanych na świecie zegarków. W chwili obecnej jego sprzedaż jest znacznie większa niż jakichkolwiek innych popularnych zegarków. Niestety, jego wadą (jak każdego innego nowoczesnego zegarka) jest stosunkowo niska jakość wyświetlacza. Nawet upadek ze stosunkowo niskiej wysokości może spowodować, że wymiana wyświetlacza Apple Watch będzie konieczna. Stłuczony ekran zegarka czy smartfona może być sporym utrapieniem, dlatego w dalszych częściach artykułu piszemy nieco więcej na temat tego rodzaju uszkodzeń oraz kosztów ich naprawy. 

Zbita szybka w zegarku lub telefonie

Ile wynosi koszt wymiany wyświetlacza?

Ile wynosi koszt wymiany wyświetlacza?

Zbity wyświetlacz w smartfonie lub zegarku przydarza się obecnie wielu użytkownikom dość często. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy inwestujemy w różne formy ochrony – folie ochronne czy szkła hartowane, które mają na celu zabezpieczenie naszych urządzeń. Wymiana wyświetlacza Apple Watch czy jakiegoś smartfona w wielu przypadkach jest jedynym dostępnym rozwiązaniem. Ile może to kosztować? Wiele osób decyduje się na przykład na to, aby zamawiając sprzęt od Apple skorzystać z opcji dodatkowych zabezpieczeń, dzięki czemu w przypadku jakichkolwiek problemów z zegarkiem czy smartfonem od razu otrzymują określoną pomoc. Jeszcze kilkanaście lat temu telefony komórkowe służyły nam wyłącznie do dzwonienia i pisania SMS-ów, zaś zegarki wykorzystywaliśmy wyłącznie do sprawdzania, która jest godzina. Ich elementem rozpoznawczym była wyjątkowo duża wytrzymałość. Gdy telefon spadł z dużej wysokości, najczęściej nie działo mu się nic złego. Nowoczesne smartfony produkowane obecnie są zupełnie inne – wyróżnia je ogromna wrażliwość oraz podatność na zarysowania i rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Jedną z najczęstszych usterek jest uszkodzenie wyświetlacza, która sprawia, że w niektórych przypadkach trzeba go całkowicie wymienić na nowy. 

Kiedy warto zdecydować się na wymianę wyświetlacza?

Jeśli posiadamy bardzo drogi telefon bądź zegarek, wtedy wymiana uszkodzonego wyświetlacza będzie zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Z kolei w przypadku, gdy posiadamy nieco tańszy model, wówczas decyzję o wymianie wyświetlacza trzeba bardzo dokładnie rozważyć. Czasem dzieje się też tak, że lepszym rozwiązaniem będzie kupienie nowego telefonu czy zegarka, ponieważ wszelkie koszty związane z wymianą wyświetlacza Apple Watch będą przewyższały kwotę nowego zegarka lub smartfonu. Nie jest to jednak regułą. Warto także wiedzieć o tym, że koszty wymiany wyświetlacza w telefonie uzależnione są od posiadanej marki, roku produkcji oraz wielkości jego ekranu. 

 Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w profesjonalnym serwisie?

Jeżeli doszło do uszkodzenia naszego wyświetlacza na skutek upadku ze znacznej wysokości bądź przez zgniecenie go w kieszeni lub w torbie, wówczas zdecydowanie najkorzystniejszą opcją będzie oddanie uszkodzonego urządzenia do profesjonalnego serwisu, który zajmuje się naprawianiem takiego sprzętu. Najlepszym rozwiązaniem jest także sprawdzenie opinii w internecie na temat poszczególnych punktów bądź zapytanie o opinię znajomych lub rodzinę, aby mieć pewność, że naprawę smartfona lub zegarka powierzymy wykwalifikowanym specjalistom znającym się na swoim fachu. Ceny w różnych serwisach mogą być mocno zróżnicowane, dlatego warto o tym pamiętać. Cena jednak nie jest najważniejszym wyznacznikiem. Niejednokrotnie okazuje się, że serwisy oferujące niskie ceny mogą zaproponować nam usługi na naprawdę wysokim poziomie. Koszt naprawy wyświetlacza zazwyczaj wynosi od 150 do maksymalnie 400 złotych. Gdy mamy do czynienia z dużym ekranem, koszt wymiany wyświetlacza będzie odpowiednio wyższy. Dobrym rozwiązaniem jest także zamówienie samodzielnie konkretnego wyświetlacza odpowiadającego modelowi naszego telefonu, a następnie odwiedzenie jednego z punktów serwisowych. Części zamienne są w internecie z reguły znacznie tańsze, dzięki czemu za naprawę zapłacimy w ostatecznym rozrachunku znacznie mniej. Kupując wyświetlacz samodzielnie w sklepie internetowym należy zwracać szczególną uwagę na to, aby nie była to podróbka. Oryginalne części są znacznie lepszym rozwiązaniem, ponieważ gwarantują one znacznie większą żywotność. Lepiej wydać kilkanaście złotych więcej i mieć pewność, że zrealizowana naprawa przyniosła właściwe rezultaty.

You may also like...