Sztuczne zęby- ile kosztują?

Sztuczne zęby- ile kosztują? W dzisiejszych czasach w sposób szczególny zwracamy uwagę na nasz wygląd. Oczywiście nie ma w tym niczego dziwnego, w końcu każdy z nas chce być atrakcyjnym dla innych. W przypadku utraty uzębienie tracimy pewność siebie. Na szczęście istnieją nowoczesne rozwiązania, dzięki którym możliwe jest przywrócenie pięknego i zdrowego uśmiechu. Czym dokładnie jest implant zęba? Na co lepiej się zdecydować- mostek czy koronę? W jaki sposób wygląda zabieg związany ze wszczepianiem implantów zębowych? Ile może wynosić cena implantów zębowych? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Implant zęba – co to jest?

Sztuczne zęby - ile kosztują?Nie zagłębiając się w szczegóły, implant zęba ( więcej info na doboszimplanty.pl ) to po prosty sztuczny korzeń, który to jest podstawą do tego, aby odbudować uzębienie. Najczęściej materiałem jest tytan, który to wyróżnia się spośród innych tym, że jest doskonale tolerowany przez nasz organizm. Tytan to pewnego rodzaju gwarancja długotrwałego okresu użytkowania. Niestety problematyczny może okazać się jego srebrnoszary kolor. Kiedy dziąsło opadnie niżej, wówczas można dostrzec delikatną różnicę. W praktyce jest to jednak niemalże niewidoczne. Do sztucznego korzenia przymocowuje się korony, które mogą być wykonane z różnych materiałów. W przypadku nieco większych braków uzębienia, możliwe jest przymocowanie protezy, ewentualnie mosty porcelanowego. Oczywiście implanty to nie tylko skuteczna inwestycja w nasz cudowny uśmiech, ale również w nasze zdrowie. Kiedy ubytki są duże, wówczas problematyczne okazuje się rozdrabnianie pokarmu. W konsekwencji jakość pracy układu pokarmowego może ulec znacznemu pogorszeniu. Dodatkowo implant posiada jeszcze  jedną ważną funkcję- zapobiega przesuwaniu się zębów w kierunku wolnej przestrzeni.

Mostek czy korona- na co należy się zdecydować?

Nie trzeba być specjalistą z zakresu stomatologii, aby móc stwierdzić, że wszczepienie implantu to na dzień dzisiejszy najpopularniejsza, jednocześnie najskuteczniejsza metoda na to, aby odbudować własne zęby. Na implancie z reguły mocowana jest korona, jednakże możliwe jest również zamontowanie mostu lub protezy. Warto w tym miejscu zdawać sobie sprawę z tego, że korona nie wymaga oszlifowania zębów czy też integracji w sąsiednie. Nowy ząb chwilę po implancie jest niemalże tak samo funkcjonalny, jak ten naturalny. Nieco inaczej wygląda to w sytuacji, kiedy jesteśmy zainteresowani założeniem mostu. Wówczas nie obędzie się bez spiłowania zębów obok ubytków. Co to oznacza w praktyce? Pozbywamy się nieodwracalnie warstwy, która chroni nasze szkliwo. W konsekwencji zwiększa się prawdopodobieństwo szybszego uszkodzenia zęba. Tego typu rozwiązanie nie obciąża kości. Elementy mostu niestety mogą być niekiedy widoczne. Dlatego też zdecydowana większość pacjentów decyduje się jednak na tradycyjną koronę.

W jaki sposób wygląda zabieg?

Wiemy już stosunkowo dużo na temat sztucznych zębów. Warto jednak chwilę pomyśleć i jednocześnie dowiedzieć się, jak wygląda zabieg związany ze wszczepieniem implantów zębów. W pierwszej kolejności uspokajamy wszystkie przestraszone osoby- zabieg jest całkowicie bezbolesny. Zanim jednak do niego dojdzie, klient wcześniej wybiera się na konsultację implantologiczną. Dzięki niej możliwe jest skuteczne określenie kostnych warunków. Na tej podstawie możliwe jest podjęcie decyzji co do tego czy implanty mogą w ogóle zostać wszczepione. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, o których należy pamiętać. Zabieg okaże się nieskuteczny w przypadku złego stanu zdrowia. Do przykładowych chorób możemy zaliczyć cukrzycę, osteoporozę, zaburzenia krzepnięcia krwi, chorobę nowotworową, AIDS. Dodatkowo zabieg nie może zostać przeprowadzony na kobietach, które są w ciąży, a także u osób niepełnoletnich- rozwój kości jest bowiem jeszcze niezakończony. Podczas wywiadu lekarz jest w stanie ocenić zarówno ilość, jak i jakość tkanki kostnej, która to jest podłożem do implantów. Wykonuje się zdjęcie pantomograficzne, które pomaga w ocenie warunków wstępnych. Jeśli chodzi o stricte sam zabieg- jest on mało inwazyjny. Dlatego też w zupełności wystarczające jest znieczulenie miejscowe, ewentualnie przewodowe. Następnie dochodzi do nacinania dziąsła, jednocześnie nawiercany jest otwór w kości. W dalszej kolejności wkręca się implant. Następnie specjaliści zajmują się koroną protetyczną.

Ile może wynosić cena implantów zębowych?

Zanim podamy orientacyjne kwoty, warto zdawać sobie sprawę z tego, że wartości te w praktyce mogą znacznie się różnić. Kliniki ustalają szczegółowy plan zabiegów razem ze swoim pacjentem. Dzięki temu możliwe jest poznanie jedynie przybliżonego kosztu leczenia. Dodatkowo dobierane jest najbardziej korzystne rozwiązanie. Dokładne ceny ustalane są często dopiero po zabiegu. Jeśli jednak mielibyśmy podać jakiekolwiek kwoty, wówczas koszt korony na implancie to około 2000 zł. Wybór najbardziej optymalnego rozwiązania podejmowany jest razem ze specjalistą.

You may also like...