Radosny jak skowronek

Człowiek zmęczony i niewyspany nie może skoncentrować się w pracy, ziewa, marudzi, jest apatyczny i nie wykazuje chęci do działania. Jedną z przyczyn niewyspania jest brak komfortu podczas snu. Może być to niewygodne  łóżko, zbyt miękki lub za twardy materac lub uszyta z nisko gatunkowego materiału pościel. Wymiana łóżka lub materaca to sprawa droga, ale zmiana kompletu pościeli jest w zasięgu finansowym większości Polaków. Warto postawić na pościel z bawełny, która cieszy się dużą popularnością.

Jakość, czy cena

Wystarczy wejść do jakiegokolwiek sklepu, który oferuje komplety pościeli z bawełny, aby zaniemówić z wrażenia – mnóstwo wzorów i kolorów. Jak w bajce. Znajdujemy się wśród  kwiatów, motywów rodem z dżungli, śmiesznych nadruków, wzorów sportowych, geometrii, pasków, kropek, zwierząt i wielu innych wzorów. Co wybrać, skoro wszystko jest śliczne? Najchętniej kupiłoby się kilkanaście kompletów. Przy zakupie warto zwracać uwagę na jakość materiału. Jest to ważne, ponieważ wybór pościeli z  materiału gorszej jakości, naraża użytkownika na dyskomfort, a nawet podrażnienia skóry. Cena nie powinna być jedynym czynnikiem decydującym o zakupie, a jakość materiału. Pościel ma bezpośrednią styczność ze skórą. Niestety, na rynku są różnej jakości produkty opisywane jako pościel z bawełny i nie zawsze odznaczają naprawdę wysoką jakości. Z czystym sumieniem można polecić pościel z bawełny satynową, która wyróżnia się delikatnym splotem i pięknym połyskiem dodającym jej elegancji. Ponadto jest bezpieczna dla skóry.

Zobacz więcej:

Pościel flanelowa – na chłodniejsze noce

Pościel z bawełny ma swoją ciepłą wersję przeznaczoną dla osób, które bardzo narzekają na zimne, mroźne noce w zimowe miesiące. Flanela jest odmianą bawełny, z której produkuje się koszule oraz bardzo dobrej jakości pościele. Jest to materiał gwarantujący komfort termiczny, miękki i przytulny, ale przede wszystkim trwały. Pościel flanelowa może pięknie wyglądać przez wiele lat i ozdabiać łóżko w zimowym, mroźnym czasie. Do mniej popularnych materiałów należą: batyst, adamaszek, perkal i dżersej.

Z guzikami lub na suwak

Pościel z bawełny https://www.lamilani.pl/pl/c/Komplety-Bawelniane/66 może być zapinana dwojako: na guziki lub na suwak. Osoby, które wybiorą pościel zapinaną na suwak, nie muszą obawiać, że będzie odciskał się na ciele. Jest wszywany w taki sposób, aby nie zakłócać komfortu spania. Modele z zamkiem błyskawicznym mają jedną przewagę nad kompletami z guzikami – do kołdry nie dostają się żadne drobnoustroje, ani kurz, bo suwak jest szczelnym zapięciem i są szczególnie polecane dla alergików. Zamek błyskawiczny zapina się szybciej niż guziki, co oszczędza czas przy zmianie pościeli. Zaletą guzików jest  z kolei łatwość naprawy – jeżeli guzik urwie się, to wystarczy go przyszyć. W przypadku suwaka nie jest to takie proste, ponieważ trzeba wymienić cały suwak i nieraz skorzystać z pomocy krawcowej, co zwiększa koszty naprawy pościeli  z bawełny https://www.lamilani.pl/bawelna.  Szwy przy pościeli były mocne, tak by mimo upływu czasu nie rozchodziły się i nie strzępiły.  Godna polecenia jest pościel, która ma szwy laminowane, ponieważ są one odpowiednio zabezpieczone przed rozerwaniem. Niestety, zdarza się, że pięknie wyglądająca pościel z bawełny, nawet przy dobrym gatunkowo materiale ma bardzo słabe szwy i po kilku praniach robią się dziurki na szwach.  Kupując zapakowaną pościel, czy robiąc zakupy przez Internet, trudno jest ocenić jakość szwów.

Wymiary pościeli bawełnianej

Najpopularniejsze wymiary pościeli z bawełny są takie same jak rozmiary kołder 140×200, 160×200, 180×200 i 220×200. Przy zakupie pościeli trzeba zwrócić uwagę na jej rozmiar, ponieważ musi idealnie pasować do kołdry.

Zalety pościel bawełnianej

pościel bawełniana

Pościel z bawełny jest niekwestionowaną królową w tym asortymencie. Swoją popularność zawdzięcza trwałości i właściwościom zdrowotnym. Jest funkcjonalna i może pełnić rolę dekoracyjną – być piękną ozdobą sypialni. Zaletą pościeli z bawełny jest przede wszystkim jej trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Wystarczy ją wyprać w pralce. Nie trzeba stosować specjalnych płynów ani krochmalić. Modele bawełniane są uniwersalne: z jednej strony są bardzo przewiewne, a jednocześnie dobrze ogrzewają. Świetnie sprawdzą się zarówno zimą, jak i latem.   Skóra nie ulega przegrzaniu podczas snu.  Pościel z bawełny charakteryzuje się dobrą cyrkulacją powietrza.  Oznacza to, że latem przyjemnie chłodzi, a zimą ogrzewa. Ma właściwości  higroskopijne.
Pościel bawełniana dostępna jest w wielu wersjach kolorystycznych i wzorach.  Bez problemu można ją dopasować do charakteru i stylu, w jakim urządzona jest sypialnia.  Komplety z bawełny sprawdzą się i w sypialni, i w pokoju dziecka. Są funkcjonalne, komfortowe i mają przystępną cenę.

Droższe i bardziej ekskluzywne modele są idealne na prezent ślubny lub jako upominek dla osoby, która kupiła mieszkanie. Pościel z bawełny można kupić w sklepach stacjonarnych i w Internecie. Sprawdza się także jako element ozdobny do na łóżko. Wystarczy zmienić pościel, aby uzyskać nowy wystrój sypialni.

You may also like...