Jak szybko pozbyć się cellulitu?

Wiele z kobiet zmaga się bezskutecznie z tzw. pomarańczową skórką. Jest ona zwłaszcza uciążliwa podczas słonecznych dni, kiedy mamy ochotę założyć krótsze spodenki czy sukienki, a niestety nasze nogi, zwłaszcza partie ud i pośladków nie prezentują się tak, jakbyśmy tego chciały. Często widok ten staje się po prostu bardzo nieestetyczny.

Na szczęście istnieje kilka sposobów na pozbycie się niechcianego cellulitu:

DIETA

Jedną z najskuteczniejszych metod pozbycia się cellulitu jest zmiana diety. Najlepszym sposobem jest włączenie więcej warzyw (pomidory, marchew, papryka, pietruszka) i owoców. Ważnym czynnikiem w walce z cellulitem jest błonnik, który pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu i odkładaniu się ich.

WODA

Wiele z nas w ciągu dnia często zapomina o piciu co najmniej 1, 5 l, i to niestety odbija się na wyglądzie naszej skóry, ale również na naszym samopoczuciu. Niestety, ale niedobór wody jest jedną z przyczyn powstawania cellulitu (tzw. cellulit wodny).

PEELING

Skuteczną metodą usunięcia pomarańczowej skórki jest systematyczne stosowanie peelingów. W tej roli świetnie sprawdzi się naturalny peeling kawowy, który możemy sami wykonać w domu. Należy pamiętać, że zwiększymy jego skuteczność łącząc go z masażem przez około 15 min. Domowy peeling kawowy pobudza krążenie, złuszcza martwy naskórek, wygładza i nawilża skórę, ale również skutecznie ujędrnia skórę, a co najważniejsze pomaga w walce z cellulitem.

CHIŃSKIE BAŃKI

Jest to wyjątkowo szybki i skuteczny sposób na pozbycie się pomarańczowej skórki. Pomagają również w poprawie krążenia krwi. Dodatkowo wspomagają proces usuwania toksyn oraz nadmiaru wody i sprawia, że skóra staje się bardziej napięta i sprężysta. Jedną z dużych zalet baniek jest również to, że można je wykonać samemu w domu.

Należy jednak pamiętać, że zabieg ten nie jest dla każdego. Nie powinny go wykonywać kobiety w ciąży, z cukrzycą, czy posiadające skórę naczyniową.

Wszystkie z wyżej wymienionych metod pozbycia się cellulitu nie dadzą zadowalających efektów, jeśli nie połączymy ich z ruchem. Musimy pamiętać, że niestety, ale siedzący tryb życia tylko sprzyja powstawaniu pomarańczowej skórki.

Cierpliwość i systematyczność jest na wagę złota w tej nierównej walce, która z czasem zacznie przynosić efekty ciężkiej pracy.

You may also like...