Jakie kosmetyki stosować na suchą skórę na stopach?

Jakie kosmetyki stosować na suchą skórę na stopach? Przesuszona, twarda i szorstka skóra stóp to przede wszystkim problem natury estetycznej, który jednak może być sygnałem, jaki daje nam organizm, w którym pojawiają się nieprawidłowości. Niezależnie jednak od tego, czy jest to wyłącznie przyczyną obniżonej estetyki stóp, czy też innych, dodatkowych dolegliwości, zdecydowanie warto zainteresować się problemem przesuszonych stóp i podjąć próbę jego zaleczenia.

Dlaczego skóra na stopach się przesusza?

Podobnie jak w przypadku wielu innych problemów natury podologicznej także w przypadku przesuszającej się skóry stóp powodem może być niewłaściwa pielęgnacja. Nieumiejętnie wykonywane zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne mogą spowodować nadmierne wysychanie skóry, co w niektórych przypadkach może przybrać formę permanentną. Sucha skóra stóp bywa także skutkiem niewłaściwej diety oraz niedostatecznego nawilżenia organizmu. Z problemem przesuszonej skóry stóp warto udać się do specjalisty podologa, który przede wszystkim skutecznie rozpozna dokładną jego przyczynę, aby następnie dobrać i zastosować odpowiednie kroki leczenia. 

Sucha skóra stóp – co może zalecić podolog?

Ze strony podologa możemy liczyć na fachową, skuteczną pomoc zarówno w postaci odpowiednio dopasowanych zabiegów leczniczo-pielęgnacyjnych, jak i profesjonalnych porad i zaleceń. Specjalista najprawdopodobniej wykona szereg zabiegów, mających na celu maksymalną poprawę kondycji i estetyki skóry, a także zaleci odpowiednie kroki, dzięki którym możliwe będzie utrzymanie uzyskanego efektu. Ponadto powinien on również polecić wysokiej jakości profesjonalne kosmetyki o odpowiednim składzie, które pomogą w codziennej pielęgnacji suchej skóry stóp.

 

Kosmetyki na suchą skórę

Przesuszona skóra stóp pozbawiona jest oczywiście przede wszystkim wody, ale także cennych składników odżywczych, dzięki którym utrzymuje swoją pożądaną estetykę i elastyczność. Profesjonalne kosmetyki do suchej skóry stóp powinny więc w odpowiedni i skuteczny sposób utrzymywać nawilżenie naskórka na właściwym poziomie. Ponadto, warto sięgnąć również po środki, które zmiękczają suchą i twardą skórę, a także dodają jej sprężystości i elastyczności. Kosmetyki, które dobrze sprawdzą się dla osób z suchą skórą, powinny również odznaczać się właściwościami złuszczającymi, dzięki którym możliwe będzie skuteczne pozbycie się przesuszonego, martwego naskórka z powierzchni stóp. 

Jakie kosmetyki stosować na suchą skórę na stopach?

Jakie kosmetyki stosować na suchą skórę na stopach?

Dwa najbardziej pożądane i szczególnie cenne składniki, które powinny znaleźć się w każdym produkcie do suchej skóry stóp, to mocznik oraz gliceryna. Są to bowiem substancje silnie nawilżające i odżywiające naskórek. Mocznik oraz gliceryna to naturalne produkty uboczne przemiany białek, które występują w organizmie człowieka. Z powodzeniem zostaną one więc przyjęte przez komórki naszego ciała, jako ich naturalny składnik. 

Wybierając kosmetyki z mocznikiem, warto zwrócić szczególną uwagę na jego stężenie w danym produkcie. Preparaty zawierające mocznik o stężeniu mniejszym niż 10% to kosmetyki nawilżające i zmiękczające skórę, z kolei te, które zawierają tę samą substancję w stężeniu wyższym, odznaczają się właściwościami złuszczającymi. Wysokie stężenie mocznika pozwala więc nie tylko skutecznie usunąć resztki przesuszonej skóry, ale także wejść pozostałym składnikom produktu w głąb jej struktury, a co za tym idzie dogłębnie ją odżywić. 

Co jeszcze powinno znaleźć się w kosmetykach dla suchej skóry?

Innymi cennymi składnikami, które dobrze sprawdzą się w przypadku suchej skóry stóp, są masło Shea oraz witamina A. Powszechnie stosowane w środkach pielęgnacyjnych masło Shea skutecznie odżywia i regeneruje skórę, natomiast witamina A w znaczący sposób wpływa na syntezę elastyny i kolagenu w strukturze skóry, dzięki czemu poprawia jej elastyczność i sprężystość. Ponadto pobudza ona także naskórek do regeneracji.  

W składzie produktów, które mogą być stosowane podczas kuracji przesuszonej skóry stóp, warto szukać również lanoliny. Jest to substancja, która wspiera nawilżające składniki kosmetyków, poprzez tworzenie skutecznej bariery, zapobiegającej utracie wody. Kolejnym korzystnie wpływającym na suchą skórę składnikiem jest pantenol, który nawilża, a także działa łagodząco i regenerująco.

Efekt kuracji skóry stóp skutecznie wzmocnić mogą także zawarte w kosmetykach naturalne olejki nawilżające i zmiękczające naskórek oraz poprawiające jego elastyczność i estetykę. Wysoką skutecznością i popularnością wśród konsumentów cieszą się przede wszystkim olejki: arganowy, migdałowy, lawendowy oraz olejek z drzewa herbacianego. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zawsze zapytać o opinię swojego podologa, który doradzi, jakie składniki kosmetyków będą dla nas optymalne, jak również która z form preparatu najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. 

You may also like...