Modne i nowoczesne tapety ścienne

Jeszcze kilka dobrych lat temu tapety ścienne kojarzyły nam się przede wszystkim z starodawnym stylem, bo przecież doskonale pamiętamy domy naszych dziadków, w których na każdej ścianie dominowała wzorzysta tapeta, prawda? Kiedyś nie malowano ścian farbami, ale wszędzie wykorzystywano różne kolory i wzory tapet. Były one w domach, w biurach, w gabinetach, były dosłownie wszędzie. Kilkanaście lat temu pojawiła się jednak moda na malowanie ścian jedno kolorowymi farbami i wtedy to moda na tapety zdecydowanie zeszła na drugi plan. Jak to jednak w modzie wygląda, wszystko wraca i tak też było w przypadku tapet. Dziś na nowo królują one w wielu miejscach, tworząc nowoczesne i modne przestrzenie, które prezentują się naprawdę jedynie w swoim rodzaju.

Czym różni się moda na tapety ścienne dziś, a dawniej?

Kilkanaście lat temu, kiedy to tapety znajdowały się wszędzie, tworzyły one swoistą groteskę w czasach współczesnych. Im więcej wzorów i kolorów, tym lepiej. Dodatkowo łącząc to wszystko z meblami tamtych lat, z wieloma różnymi stylami i rozwiązaniami, w przestrzeniach uzyskiwało się efekt, który bolał nasze oczy w pełni. Kiedy dziś na nowo pojawiły się tapety ścienne na rynku, te przybrały nieco inną formę i wykorzystywane są w dużo inny sposób, co sprawia, że prezentują się one ponadczasowo w tym nowoczesnym, oryginalnym świecie. Jak więc teraz, w XXI wieku tworzy się rozwiązania na ścianach. Są dwa sposoby, które wybiera się najczęściej. 

Jednym z nich jest stworzenie minimalizmu, a więc tego, co nowoczesność lubi najbardziej. Wybieramy więc tapety w jednolitych kolorach, z delikatnymi wzorami, które nie tworzą przepychu i nadmiaru wszystkiego. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tapet w różnych kolorach i wzorach i w pełni można dopasować je do konkretnego pomieszczenia, w których mogą być one wykorzystane. Piękne tapety ścienne w pokoju dziecięcym, śliczne tapety do salonu, do jadalni, gdziekolwiek chcemy, by stworzyły one delikatną, subtelną, niezwykle gustowną przestrzeń.

Drugim z rozwiązań, który również cieszy się dużą popularnością jest wzorzysta lub mocna pod względem kolorystycznym tapeta wykorzystana na jednej ze ścian. Takie rozwiązanie możemy zobaczyć w coraz większej ilości nowoczesnych przestrzeni. Jedna, główna ściana pokryta jest tapetą w danym wzorze, reszta pomalowana jest farbą w jednolitym kolorze, który pasuje do całości danej przestrzeni tworząc naprawdę rewelacyjny pod względem wyglądu obraz danego miejsca. Takie rozwiązanie można wykorzystać w dowolnej przestrzeni, w której chcemy połączyć nowoczesność z klasyką.

Nowoczesne tapety ścienne – materiały

Bez wątpienia patrząc na tapety ścienne, niemal od razu kojarzy nam się to z papierem. Wiadomo bowiem, że jeśli w grę wchodzi materiał z jakiego są one wykonane, to w większości przypadków jest to właśnie on. Okazuje się jednak, że niekoniecznie tylko papierowe tapety można wybierać. Nie są one wcale tak trwałe i mocne, dlatego też inne wybory mogą okazać się dużo lepszym zakupem, nawet, jeśli mielibyśmy zapłacić za to nieco więcej pieniędzy. Jakie więc wybrać? Ostatnimi czasy dużym powodzeniem cieszą się tapety winylowe. Dlaczego właśnie one? Bo doskonale można sobie z nimi poradzić, jeśli w grę wchodzi zabrudzenie i zniszczenie. Takie tapety są bardzo dobrym wyborem do pokojów dziecięcych, jak również i do przestrzeni, gdzie dana ściana w dużej mierze narażona jest na dotyk. Obok winylowych, kolejnym rodzajem są takie wykonane z włókna szklanego. Są one tak samo trwałe i mocne jak winylowe, jednak ich dużą wadą jest ich ściąganie. Jeśli nam się one znudzą i będziemy chcieli je wymienić na inne, zazwyczaj wraz z tapetą schodzi również i tynk. Wybrać można także tapety ścienne, które dają nam możliwość ich malowania. Wybór jest naprawdę ogromny i tak naprawdę to, co chcemy z pewnością będzie nam dane.

Szeroka oferta dostępnych na rynku tapet ściennych

W chwili obecnej na rynku znajdziemy wiele różnorodnych tapet, które skierowane są do różnych grup odbiorców. W sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak również i tych online tapety posegregowane są zarówno pod względem materiału z jakiego są wykonane, przeznaczenia, jak również i samego motywu, czy też koloru. To wszystko sprawia, że wybierając tapety ścienne można wybrać wszystko, co tylko nam się podoba i na co chcemy postawić. Jedni idą w delikatność i subtelność, inni wolą konkretne, mocne akcenty. Najważniejsze jest to, by tworząc daną przestrzeń dobrze się w niej czuć. Nie zawsze należy kierować się tylko tym, co modne. Wiadomo bowiem, że patrząc na to, co znajduje się w magazynach związanych z nowoczesną aranżacją, nie będzie się podobało każdemu. Są osoby, które stawiają na ponadczasowy styl, na styl retro, na skandynawskie rozwiązania. To, co wybierzemy powinno wyrażać nas i to, co nam się podoba. 

Dana przestrzeń ma być piękna dla nas, a nie dla ludzi dookoła. I tym właśnie każdy z nas powinien w pełni się kierować. 

You may also like...