Jak kupować części samochodowe?

Jak kupować części samochodowe? Na polskich drogach porusza się blisko 30 milionów samochodów osobowych. W dużej większości są to auta, których wiek jest znacznie większy niż średnia europejska. Przyjmuje się bowiem, że średni wiek aut w naszym kraju to ok. 12-15 lat. W związku z tym, mają one już dość duże przebiegi i mocno zużyte części.

Bardzo często zdarzają się więc różnego rodzaju awarie, które do usunięcia wymagają przeprowadzenia remontu w warsztacie samochodowym. Posiadając odpowiednie narzędzia oraz doświadczenie i zdolności mechaniczne, możemy oczywiście naprawić samochód we własnym zakresie. Będziemy jednak musieli zakupić wówczas samodzielnie części samochodowe. Gdzie kupować części i czy jest z tym aktualnie problem?

Dostępność do części samochodowych

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu dostęp do części zamiennych https://readyauto.pl/oferta/czesci-zamienne/ w naszym kraju był bardzo słaby. Było to oczywiście związane z gospodarką centralnie planowaną i znacznymi brakami nie tylko w materiałach, ale także w sile roboczej. Doświadczenia z tamtych lat sprawiły, że wiele osób do dnia dzisiejszego obawia się samochodów pochodzących z dalekiego importu. Możemy zaliczyć do nich na przykład popularne auta amerykańskie czy azjatyckie. W dzisiejszych czasach nie powinniśmy mieć żadnego problemu z zakupem podzespołów do tego typu aut. Części do aut japońskich i koreańskich https://top-serwis.com/kontakt możemy zakupić zarówno w stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych, jak i w hurtowniach internetowych. W związku z tym modele produkowane na innych kontynentach nie powinny nas straszyć i jeżeli konkretny egzemplarz nam się podoba, nie wykluczajmy go ze względu na kraj pochodzenia. Nowoczesne sklepy mają takie możliwości, że nawet podzespoły będące w magazynach japońskich czy amerykańskich, mogą w kilkanaście dni znaleźć się pod naszymi drzwiami.

Części samochodowe w internecie

Jak kupować części samochodowe?

Jak kupować części samochodowe?

Pandemia koronawirusa pokazała nam, jakie znaczenie pełnią w dzisiejszych czasach sklepy internetowe i szeroko pojęty e-commerce. Zauważyliśmy, że za pośrednictwem internetu możemy załatwić wiele spraw oraz zakupić większość potrzebnych do życia produktów. Podobnie jest z częściami samochodowymi. W naszym kraju działa wiele hurtowni oferujących możliwość zamówienia części za pośrednictwem sklepu internetowego i ekspresową dostawę za pośrednictwem firmy kurierskiej. Jest to bardzo wygodna metoda, ponieważ zamawiając interesujące nas podzespoły nie musimy nawet wychodzić z domu. Wystarczy nam komputer podłączony do internetu oraz kody interesujących nas części. Jest to kluczowe, ponieważ musimy mieć pewność, że zamawiamy odpowiednie produktu. Dzięki temu wszystko będzie pasowało idealnie, a nasz samochód bardzo szybko stanie się ponownie sprawny. Zamawiając części samochodowe do Japończyków https://top-serwis.com/ przez internet mamy również możliwość ich zwrotu w przeciągu 14 dni. Jest to zagwarantowane przez polskie prawo konsumenckie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jeżeli przez pomyłkę zamówimy nieprawidłowe produkty, będziemy je mogli bardzo szybko i sprawnie wymienić.

W przypadku używanych części samochodowych, które również są chętnie kupowane przez właścicieli starszych samochodów, powinniśmy ich poszukiwać na popularnych portalach ogłoszeniowych. Niestety w tym wypadku nie możemy liczyć na ewentualną gwarancję lub możliwość zwrotu. Wszystko zależy od sprzedającego, który jeżeli będzie uczciwy, nie powinien sprawiać w tej kwestii problemów. Wiele osób sprzedając używane części chce się ich po prostu pozbyć i tym samym niechętnie zgadza się na ewentualne zwroty z winy kupującego. W przypadku gwarancji, jedyne na co możemy liczyć to gwarancja rozruchowa. Nie gwarantuje ona jednak, że zakupione produkty będą się dobrze sprawdzały przez dłuższy okres czasu.

Zakupy w sklepach stacjonarnych

Na mapie naszego kraju możemy również znaleźć wiele sklepów motoryzacyjnych, które współpracują z licznymi hurtowniami. Dzięki temu jesteśmy w stanie zakupić interesujące nas części na miejscu. Mamy również możliwość ewentualnego doradztwa ze strony pracowników. Istnieje więc bardzo małe prawdopodobieństwo, że zakupimy części niepasujące do naszego modelu samochodu. Sklepy motoryzacyjne w zdecydowanej większości oferują nowe części samochodowe, dzięki czemu nie powinno być większych problemów z ich ewentualnym zwrotem podczas problemów z montażem lub reklamacją.

Części samochodowe z ASO

ASO, czyli autoryzowane stacje obsługi znajdujące się zazwyczaj w salonach samochodowych, również oferują nowe części samochodowe. Poszukując więc oryginalne https://top-serwis.com/pobierz części Kia, możemy spróbować ich zakupu w salonie tejże marki. Nie powinno być z tym najmniejszych problemów, ponieważ ASO mają dostęp do stanów magazynowych na całym kontynencie. Takie części są oczywiście nieco droższe, ale mamy pewność, że ich jakość będzie na naprawdę wysokim poziomie. Za jakością idzie oczywiście dokładność wykonania i możliwość przejechania bez żadnej awarii znacznie większej ilości kilometrów. Kupując części w ASO otrzymamy również bardzo korzystną ofertę ich wymiany oraz serwisu całego samochodu. Nawet w przypadku starszego modelu, może się to okazać bardzo dobre rozwiązanie.

Top Serwis części samochodowe
Cmentarna 2
05-260 Marki
226795428
www.top-serwis.com
READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl

You may also like...