Skąd wziąć parkiet do namiotu weselnego?

Skąd wziąć parkiet do namiotu weselnego? Wesele to niezwykła uroczystość! Rozkręć imprezę w dobrym stylu – tak, to jest właśnie sekret epickiej uroczystości weselnej. Czy wiesz, że niektóre pomysły na parkiet weselny mogą sprawić lub zepsuć zabawę na Twoim przyjęciu weselnym? Ludzie wierzą, że muzyka jest najważniejszym elementem ożywiającym przyjęcie weselne.

Jeśli naprawdę tak myślisz, wyobraź sobie w pełni oświetloną jadalnię z Twoimi ulubionymi utworami grającymi na pełnej głośności. Czy ktoś tańczy? Teraz zmieńcie scenerię. Ta sama muzyka. Przyciemnijcie salę, powieście kilka lampek, dajcie gościom neonowe świecidełka. Czy możesz ich teraz ściągnąć z parkietu?

Jakiego rozmiaru parkietu potrzebuję?

Skąd wziąć parkiet do namiotu weselnego?

Skąd wziąć parkiet do namiotu weselnego?

Większość par wierzy, że im większy parkiet, tym jest on lepszy. A ostatnią rzeczą, której pragniesz jest zatłoczony lub opuszczony parkiet weselny.  Wybierz rozmiar parkietu weselnego, który daje tancerzom wystarczająco dużo miejsca na nogi, aby poruszać się bez potykania się o siebie. A jak oszacować wielkość parkietu weselnego? To proste. Ilu Waszych gości będzie na Waszej imprezie? Co ważniejsze, jak myślicie, ilu z nich będzie tańczyć w tym samym czasie? Eksperci szacują, że tylko 40% Waszych gości będzie na parkiecie weselnym w tym samym czasie. Jeśli Twoja publiczność jest bardzo młoda lub w bardzo dobrym nastroju, możesz zwiększyć ten odsetek do 50% lub 60%. 

Kwestie organizacyjne

Zawsze dobrze jest zbadać rynek pod kątem cen wynajmu parkietu zanim zdecydujemy się na jeden. Należy pamiętać, że ceny mogą się różnić w zależności od materiału (winyl, laminat, i twarde drewno), rozmiaru i kosztów dostawy. W miejscu z dużą ilością światła wpadającego przez okna, lub w jasnym świetle dziennym, trudniej jest zachęcić ludzi do tańca. Możecie ustawić parkiet weselny pod namiotem, aby stworzyć bardziej komfortową i osłoniętą atmosferę. Przestronny parkiet to po prostu za mało, aby zachęcić gości do tańca tak, jakby nikt nie patrzył. Dodanie kilku zabawnych elementów tworzy idealną scenę, która wprowadzi ich w świąteczny nastrój. Parkiet jest miejscem, gdzie odbywa się impreza. Od pierwszych obrotów z partnerem, przez taniec ojca z córką, po taniec z teściową, parkiet toruje drogę do niezapomnianych chwil. Spersonalizuj parkiet za pomocą naklejki z monogramem z Waszymi imionami i datą, masz nieskończone możliwości. Albo pójdźcie jeszcze dalej i zdecydujcie się na światła lub lasery i mgłę, aby spersonalizować parkiet weselny na pierwszy taniec lub podczas krojenia tortu! Impreza nie zaczyna się dopóki nie wejdą oni na parkiet. Bez świateł, patrzysz na imprezę, która jest po prostu zwykła.

Niesamowite efekty

Oto kilka świetnych pomysłów, które utrzymają czynnik rozrywki na wysokim poziomie na Twoim weselu: inteligentne i aktywowane dźwiękiem światła, panele oświetleniowe LED. Mrugające światła i latarnie, żyrandole i niektóre minimalistyczne oprawy oświetleniowe są odpowiednie dla wszystkich rodzajów miejsc weselnych. Dadzą one delikatny i romantyczny efekt na parkiecie. Możesz zlecić floryście i technikowi stworzenie wspaniałego baldachimu z kwiatów i światełek. Możesz nawet pokusić się o wykorzystanie konfetti i zmieniających kolor diodach LED, aby naprawdę rozkręcić imprezę! Nie należy przesadzać z oświetleniem LED. Są one znacznie jaśniejsze niż żarówki. Możesz zepsuć cały nastrój, jeśli zdecydujesz się na ogromny znak świetlny LED z napisem LOVE lub Twoimi inicjałami. Jeśli chcesz światła LED, upewnij się, że masz zainstalowany ściemniacz. Idealne pomysły na parkiet taneczny dodadzą niesamowitej atmosfery Twojemu przyjęciu i pomogą się rozruszać. Połącz je z fajną muzyką i jesteś gotowy na noc!

Twój własny parkiet

Kup średniej wielkości płytę MDF, w lokalnym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Upewnij się, że płyta ma odpowiadającą Tobie grubość. Zabejcuj i pomaluj ją. Następnie zaprojektuj tablicę z monogramem ślubnym i umieść ją w centrum miejsca przyjęcia. Zakup podłogę laminowaną i złóż ją zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Jeśli instalujesz deski na betonie lub asfalcie, umieść warstwę pianki pomiędzy deskami a podłogą. Zainstaluj panele z pleksiglasu nad małym podwórkowym basenem, aby goście mogli chodzić i tańczyć na wodzie, lub wynajmij już wykonaną pokrywę basenu. Instalacja może być kosztowna, ale możliwa do wykonania, jeśli zaoszczędzisz pieniądze na wynajmie lokalu i innych dekoracjach, organizując wesele w domu. Kup modułową podłogę z blokadami. Dopasuj rozmiar podłogi do listy gości weselnych. Postaraj się odsprzedać ją po ślubie. Stworzenie własnego parkietu wymaga jedynie wybrania się do sklepu i samodzielnego zmontowania zakupionej podłogi. Ta opcja jest tańsza, aniżeli wypożyczanie gotowych już parkietów. Każda z opcji jest jednak dobrym pomysłem! Gotowy już parkiet nie wymaga już naszej ingerencji, a zakupiony parkiet można dodatkowo spersonalizować. Czas przed weselem goni jak szalony, dlatego wiele Par Młodych decyduje się już na gotowe rozwiązanie. Wynajęcie mebli eventowych i parkietów tanecznych i wypożyczalnia krzeseł i stołów to niekiedy miejsca ostatniej szansy dla nowożeńców, którzy potrzebują błyskawiczny wynajem stołów i krzeseł, czy parkiety taneczne. Pogoda jest nieprzewidywalna, dlatego warto też pomyśleć o namiotach na wesele wynajem lub namiotach bankietowych wynajem.

You may also like...