Jak dobrać bieliznę do figury? Przewodnik po kobiecych kształtach

Przed zakupieniem bielizny warto dowiedzieć się, jaki kształt będzie najlepiej podkreślał walory naszej figury. Perfekcyjnie dopasowany stanik czy figi pozytywnie wpłyną na codzienne samopoczucie i wygląd sylwetki. Jakie fasony pasują do konkretnych typów sylwetki?

GDZIE KUPIĆ BIELIZNĘ?Najpopularniejsze typy sylwetek

Klepsydra – w naszej kulturze uważana za ideał kobiecej figury. Klepsydry mają spore piersi i biodra oraz wyraźne wcięcie w talii. Będąc szczęśliwą posiadaczką takiej figury możesz bez przeszkód nosić wiele fasonów ubrań i modeli bielizny.

Kolumna – budowa chłopięca, domena młodych dziewcząt i szczupłych modelek

Gruszka – masz szerokie biodra i delikatną, drobną górę? Gruszka to twój typ. Aby podkreślić jej walory, zrównoważ za pomocą ubioru górę z dołem

Jabłko – figura pozbawiona wcięcia w talii, z węższymi biodrami i piersiami. Często wiąże się z nadprogramowymi kilogramami

Rożek – odwrócony trójkąt, czyli wąskie biodra w parze z obfitym biustem to właśnie rożek. Odpowiednie fasony bielizny mogą zrównoważyć dysproporcję w jego budowie.

Dostosowanie bielizny do sylwetki

Ile kobiet, tyle typów figur. Projektanci bielizny damskiej doskonale o tym wiedzą i potrafią dostosowywać modele bielizny do figury w taki sposób, aby podkreślić walory każdej sylwetki. Ważne jest, aby wiedzieć które fasony wybierać i podczas kupowania bielizny trzymać się tego klucza. Podczas wybierania idealnego kompletu powinniśmy zadbać o sprawdzenie, jak zachowuje się ona podczas codziennych aktywności. To właśnie dlatego warto przetestować ją w ruchu, a nawet… poskakać! Wbrew pozorom ma to sens: w ten sposób sprawdzamy, czy biustonosz spełnia swoje zadanie, nie zsuwa się, nie uciska.

Przedstawione wcześniej typy sylwetek mogą wyglądać zjawiskowo, o ile ich posiadaczki zastosują się do pewnych reguł. Figura gruszki (szerokie biodra, wąska góra) potrzebuje bielizny, która optycznie zbalansuje zbyt duży w stosunku do górnych partii ciała dół. Kobiety o takich kształtach potrzebują dopasowanych na pośladkach fig (popularne są majtki korygujące) oraz staników, które lekko powiększą małe piersi (np. push – up, staników z falbanką). Klepsydra może sobie pozwolić na pewną dowolność w wyborze bielizny, ponieważ dzięki dobrym proporcjom sylwetki będzie jej pasować wiele różnych modeli bielizny. Podczas kompletowania ubioru warto podkreślić talię – jeden z najważniejszych atutów tej sylwetki. Kobiety o figurze w kształcie jabłka muszą dobierać bieliznę, która odciąża górne partie i koryguje sylwetkę w talii. Polecane są podtrzymujące biustonosze, body, bielizna modelująca. Chłopięcy rożek może dodać sobie objętości i kobiecych kształtów wybierając bieliznę mocniej zabudowaną, powiększającą biust. Zgrabne pośladki warto podkreślić, zakładając kobiece, wycięte figi lub stringi.

You may also like...