Transport Szczecin – Niemcy

Transport Szczecin – Niemcy jest niezbędnym czynnikiem gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju regionu. Położona nad Odrą i jeziorem Dąbie stolica województwa zachodniopomorskiego posiada bogatą historię kontaktów z zachodnim sąsiadem.  Miasto jest nie tylko ośrodkiem żeglugi i turystyki, ale również centrum kulturalnym i prężnie działającym ośrodkiem akademickim.

Nic dziwnego, że to tętniące życiem miasto potrzebuje sprawnego transportu towarów i osób na trasie Szczecin-Niemcy. Jak dostać się ze Szczecina do najczęściej odwiedzanych miast niemieckich? Wybrać pociąg, autobus, busy Szczecin Niemcy  czy raczej własny środek lokomocji? Ile to kosztuje i jak długo trwa taka podróż?

Jaki rodzaj transportu do Niemiec wybrać?

Ze Szczecina do Niemiec można oczywiście wybrać się własnym samochodem. Metoda ta jest popularna wśród wielu kierowców, którzy dzięki własnemu środkowi lokomocji są bardziej mobilni i niezależni od wszelkich narzuconych rozkładów jazdy. Niestety jednak wyjazd własnym autem nie należy do opcji najbardziej ekonomicznych, zwłaszcza gdy podróżujemy w pojedynkę. W takim wypadku dużo tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z jakiejś formy dostępnego transportu zbiorowego. Można oczywiście wybrać pociąg, choć ilość połączeń nie jest dla wszystkich wystarczająca. Poza tym dochodzi konieczność dotarcia na dworzec kolejowy, a następnie, w mieście docelowym, z dworca pod wybrany adres. Wiąże się to z koniecznością przesiadek, a co za tym idzie, dodatkowych kosztów i straty czasu.

Pod tym względem, korzystniejszym rozwiązaniem jest wybór autobusu albo busa. Busy ze Szczecina do Niemiec umożliwiają dojazd do niemal wszystkich większych miast w kraju naszego zachodniego sąsiada, bez konieczności przesiadek. Dodatkowo, usługa dowozu spod drzwi klienta pod wskazany adres w mieście docelowym pozwala oszczędzać czas i pieniądze, zapewniając podróżnym rzeczywisty komfort jazdy.

Jak dojechać ze Szczecina do Berlina?

Transport Szczecin - Niemcy

Transport Szczecin – Niemcy

Stolica Niemiec jest często wybieranym przez mieszkańców Szczecina kierunkiem podroży. Szczecinianie wyjeżdżają do Berlina  do pracy, na większe zakupy lub odwiedzić znajomych. Coraz częściej też celem podróży jest berlińskie lotnisko, z którego Polacy rozpoczynają swoje zagraniczne wakacje. Wyjazd szczególnie na lotnisko własnym samochodem nie zdaje specjalnie egzaminu, ponieważ trzeba w takiej sytuacji zatroszczyć się o parking dla auta na czas swojej nieobecności. Wiąże się  to oczywiście z dodatkowymi kosztami.

Lepszym rozwiązaniem jest bus do Berlina, również z opcją dojazdu pod konkretny adres.  Równie często jednak wybierane są autobusy. Nie powinno to dziwić, ponieważ każdego dnia autobus Szczecin Berlin kursuje aż 21 razy.  Transport na tej linii obsługuje wielu przewoźników, co pozwala  pasażerom na znalezienie najkorzystniejszych, również cenowo, rozwiązań.

Rzeczywiście, koszt podróży nie jest zbyt wysoki. Znaleźć można ofertę przejazdu w jedna stronę od 39 zł, lub w obu kierunkach od 69 zł. To niewygórowana stawka, zdecydowanie niższa niż koszt transportu własnym samochodem. Sama podróż nie trwa zbyt długo. Chociaż średni czas przejazdu autobusu to ok. 2 godz. 45 minut, to  najszybsze autokary ekspresowe docierają ze Szczecina Niemiec w czasie nieprzekraczającym dwóch godzin.

Transport do Essen – jak najwygodniej?

Położone na zachodzie Niemiec Essen, będące głównym ośrodkiem przemysłowo-handlowym Zagłębia Ruhry, jest odwiedzane w celach biznesowych oraz turystycznych. Dojechać można tam zarówno autobusem, jak i busem. Szczególnie to drugie rozwiązanie wydaje się warte uwagi. Podróż  ze Szczecina do Essen trwa około 6 godzin, ale komfortowe busy z  regulowanymi fotelami czy klimatyzacją zapewniają komfort jazdy. Można skorzystać z wifi, przez co podróż upłynie szybko i w przyjemnej atmosferze. Busy Szczecin Essen wykonują również kursy z adresu pod adres, co jest wygodnym rozwiązaniem, jeśli chcemy uniknąć konieczności przesiadki do transportu miejskiego. Średnia cena przejazdu to około 215 zł, choć niektórzy przewoźnicy oferują czasem przejazdy promocyjne w niższych cenach.

Jak dotrzeć ze Szczecina do Monachium?

Również Monachium, będące stolicą Bawarii, jest częstym punktem docelowym podróżujących ze Szczecina. Sama podróż, autobusem lub busem, trwa niemal 12 godzin. Warto więc zadbać o jej komfort, decydując się na pojazd z klimatyzowanym wnętrzem. Trzeba też zwrócić uwagę na ilość bagażu, który można ze sobą zabrać oraz dodatkowe udogodnienia, takie jak regulacja siedzeń, dostęp do wi-fi czy indywidualne oświetlenie, umożliwiające czytanie. Przejazd na trasie Szczecin Monachium kosztuje średnio od 130 do 200 PLN.

Podroż ze Szczecina do Hamburga pod wskazany adres

Tanie busy Szczecin Hamburg pozwalają dotrzeć do tego miasta, położonego u ujścia Łaby do Morza Północnego, w niecałe 6 godzin.  Hamburg jest ośrodkiem gospodarczym, przemysłowy i akademickim, w związku z czym jest spore zainteresowanie przejazdami w tym kierunku. Wygodne kursy ze Szczecina pod wskazany adres w Hamburgu oferowane są przez kilku przewoźników. Taka forma transportu nie jest wcale droga. Ceny biletów zaczynają się już od 80 zł. To niewygórowana cena za komfort i bezpieczeństwo podróży.

You may also like...