Skup złota – co można sprzedać w lombardzie?

Skup złota – co można sprzedać w lombardzie? Do 31 grudnia 2012 roku skupem złota zajmował się przede wszystkim Narodowy Bank Polski. Od 1 stycznia 2013 roku tym się już nie zajmuje. Istnieje jednak wiele innych miejsc, w których to z takiej formy usługi można skorzystać. Jednym z miejsc jest lombard, w którym to oferowane są bardzo dobre ceny skupu, stąd też na takie rozwiązanie decyduje się coraz większa grupa klientów. Co więc warto w tym temacie wiedzieć? Jak wygląda cała procedura? Czy jest to faktycznie tak opłacalne?

Skup złota w lombardzie

Lombard jest to miejsce, które oferuje pożyczki pod zastaw. Tego typu instytucje działają na rynku od dziesiątek lat. Cieszą się one bardzo dużą popularnością i choć częściowo zniknęły z rynku, gdy pojawiły się parabanki, dziś na nowo cieszą się bardzo dużą popularnością. Oprócz typowej pożyczki pod zastaw, jedną z dostępnych ofert jest na pewno skup złota. Jest to zupełnie inna usługa, niż oferowanie pożyczek. W przypadku bowiem pożyczania pieniędzy, lombardy skupują rzeczy w cenach dużo niższych, niż ich faktyczna wartość. Wiadomo bowiem, że chcą one zarobić, a do tego ponoszą koszty, mają gotówkę kupując towar, następnie ten często długo w takim miejscu zalega. Aby więc biznes mógł się ,,kręcić”, konieczna jest taka właśnie procedura. Warto jednak zaznaczyć tutaj jeden fakt – w przypadku skupu złota jest zupełnie inaczej. Oferta cen złota jest zdecydowanie wyższa, w porównaniu do firm, które tym właśnie się specjalizują. Jeśli więc porównamy wszystkie ceny z jubilerami i innymi placówkami, z pewnością lombardy znajdą się dużo wyżej, ponad swoją konkurencją. 

Skup złota – porównanie w odpowiednich placówkach

Jeśli w grę wchodzi lombard, ta opcja wybierana jest przez klientów najczęściej, gdyż okazuje się być najbardziej opłacalna. Ogromną zaletą jest to, że takich lombardów jest bardzo dużo, a więc każdy klient, który chce postawić na taką formę usługi, ma ją niemal pod ręką. Dobrze jest porównać kilka propozycji, tak, aby zestawić je ze sobą i następnie wybrać to, co okaże się być po prostu najlepsze. I choć lombardy kojarzą nam się przede wszystkim z pożyczką pod zastaw, to jednak skup złota z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i wybiera go wciąż większa grupa odbiorców.

A jak to ma się do innych placówek? Skup złota u jubilera, to kolejna z dostępnych opcji, jednak nie każdy jubiler taką usługę oferuje, co sprawia, że dostęp do tego typu miejsc automatycznie staje się ograniczony. I nawet, jeśli uda nam się trafić na taki zakład jubilerski, który skupem złota się specjalizuje, ceny w nim na pewno będą zaniżone w stosunku do światowych notowań. Dużym plusem jest na pewno to, że w miejscu takim można otrzymać fachowe informacje odnośnie sprawdzenia próby złota, jego oceny czy też dokładnego podania wagi. A skąd ta obniżona cena? Jest to spowodowane między innymi tym, że złoto 999, czyli to najbardziej popularne, musi być poddane rafinacji, by jubiler mógł je ponownie wykorzystać. Z racji tego, że jest to kosztowna operacja, odbija się ona na cenie za daną usługę. 

Coraz częściej wybieraną opcją jest także skup złota online. Nie musimy więc wychodzić z domu, aby przeprowadzić całą transakcję. Należy jednak być tutaj rozważnym, zwracając uwagę na pełne bezpieczeństwo, które odgrywa wartość nadrzędną. Nie każda bowiem firma działa w pełni legalnie i nie każda będzie w stanie być dla nas odpowiednią. Warto więc pamiętać o tym, by postawić na rzetelne i profesjonalne w tym temacie instytucje, które będą w stanie nas zadowolić. Czy jest to opłacalne? Wszystko zależy tak naprawdę od konkretnej firmy. Na pewno ceny nie będą tak wysokie jak w lombardzie, ale mogą one w wielu miejscach okazać się stosunkowo satysfakcjonujące. 

Gdy potrzebne nam są pieniądze…

Wielu z nas zmaga się z różnego rodzaju sytuacjami awaryjnymi, które sprawiają, że potrzebne są nam pieniądze i to na już, na teraz, na zaraz. Z pewnością każdy stara się w takich sytuacjach szukać rozwiązania, które okaże się być jak najbardziej opłacalne i warte uwagi. Jedni wybierają pożyczki w formie chwilówki, inni decydują się na pożyczenie pieniędzy od znajomych. Jeśli jednak takich osób w pobliżu nie ma, na pewno działalność lombardu stanowi bardzo dobry wybór absolutnie dla wszystkich odbiorców. W miejscach takich można postawić na dwie opcje do wyboru. Jedną z nich jest pożyczka pod zastaw, z kolei inną jest skup złota, dzięki któremu można zyskać całkiem spore pieniądze. Może więc masz złoto, które Tobie zalega? Biżuteria, której nie nosisz? W takich przypadkach w lombardzie właśnie można otrzymać najlepszą cenę za tego typu produkty. Warto więc się zastanowić, przejrzeć asortyment produktów w swoim domu, znaleźć odpowiedni lombard i skorzystać z oferty najlepszej placówki. Dzięki temu bowiem można w pełni cieszyć się najbardziej opłacalnymi z dostępnych rozwiązań, które ma do zaoferowania branża finansowa. 

You may also like...