Balijski masaż gorącymi kamieniami

Co powinieneś wiedzieć o masażu gorącymi kamieniami? Balijski masaż gorącymi kamieniami w Warszawie znany jest od czasów starożytnych. Tego typu uzdrawianie jest również wykonywane przez hawajskich szamanów. Użyli do tego skał wulkanicznych. Masaż gorącymi kamieniami ma działanie zdrowotne na kilka układów naszych narządów wewnętrznych. Jednak nie zawsze jest to zalecane. Przyjrzyjmy się bliżej temu masażowi.

Co to jest masaż gorącymi kamieniami?

Do masażu gorącymi kamieniami używa się białego marmuru i bazaltu. Powierzchnia tych kamieni jest bardzo gładka. Ułatwia im to ześlizgiwanie się na naszą skórę. Największy jest zawsze umieszczony na kości krzyżowej, pod szyją i na brzuchu. Kamienie o mniejszych rozmiarach trzymane są w rękach osoby masowanej. Z kolei jeszcze mniejsze umieszcza się na twarzy i między palcami. Aby masować gorącymi kamieniami, najpierw podgrzej je w wodzie od 42 do 50 stopni Celsjusza. Jest to najczęściej używane w tym konkretnym grzejniku. Temperatura jest zawsze dostosowywana do osobistych preferencji osoby leczonej. Kamień wyjąć z wody i osuszyć, a następnie natrzeć oliwą z oliwek. Osoba wykonująca masaż powinna wcześniej umyć całe nasze ciało i zdjąć biżuterię. Skóra musi być odpowiednio nasmarowana. Jak długo trwa ten masaż? W większości przypadków trwa od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu minut. Jeśli kamienie znów ostygną, powinniśmy je wymienić. Masuj najpierw przód ciała, potem plecy. Podczas masażu wykorzystywane są różne techniki. O jakiej technologii mówimy? Pierwsza technika to głaskanie. Polega na przesuwaniu kamienia po ciele. Wybór odpowiedniego kształtu i rozmiaru kamienia jest bardzo ważny. Wszystko po to, aby jego powierzchnia jak najściślej przylegała do masowanego ciała. Inną techniką jest tarcie. Po prostu masuje ciało okrężnymi ruchami. Ostatnią techniką jest ugniatanie. Masażer składa ze sobą dwa kamienie o podobnym kształcie i wielkości. Następnie zagnieść fałdy, które tworzą się między nimi. Bezpośrednio po masażu kamień należy opłukać zimną wodą, następnie umyć mydłem w ciepłej wodzie i zdezynfekować środkiem antybakteryjnym. Aby nie straciły swoich właściwości i po każdym zabiegu należy je umieścić w wodzie z solą morską na około 20 minut. Na koniec należy je nasmarować. Można do tego użyć oliwy z oliwek.

Zgodny z filozofią wschodnią

Udając się do spa na masaż gorącymi kamieniami, zdecydowanie powinniśmy poznać filozofię orientalną. Ponieważ kamienie układane są na masowanym ciele zgodnie z tzw. diagramem czakr. Wszystko odbywa się zgodnie z filozofią hinduską. Chodzi o punkt odpowiedzialny za odbieranie i przetwarzanie energii, a następnie wchłanianie jej w pole energetyczne każdego z nas. Masaż gorącymi kamieniami otwiera czakry. Zapychanie się ich może powodować problemy zdrowotne. Na ciele jest około 300 takich punktów akupunkturowych, ale siedem z nich jest najważniejszych.

Dlaczego warto wybrać masaż gorącymi kamieniami?

Balijski masaż gorącymi kamieniami

Balijski masaż gorącymi kamieniami

Musimy jasno powiedzieć, że masaż gorącymi kamieniami ma wiele pozytywnych skutków. Pierwszy to nasz układ krążenia. Dzięki temu masażowi poprawimy krążenie krwi, rozszerzymy naczynia krwionośne, pobudzimy przepływ krwi żylnej, zwiększymy puls i przyspieszymy tętno. Poprawi się również nasz układ limfatyczny. Masaż gorącymi kamieniami poprawi krążenie limfatyczne i przyspieszy drenaż. Kolejną kwestią jest wpływ na układ nerwowy. W tym przypadku mamy do czynienia z odprężeniem, o działaniu uspokajającym i relaksującym. Nie możemy również zapomnieć o wpływie na skórę. W rzeczywistości wysokie temperatury powodują, że otwieramy pory skóry, przyspieszamy krążenie limfatyczne i krwionośne w naczyniach krwionośnych skóry, a także poprawiamy jej wygląd, ujędrniamy i pomagamy w walce z nieestetycznym cellulitem. Na koniec porozmawiajmy o wpływie na układ mięśniowy. Mamy tu do czynienia ze wspomaganiem regeneracji po długotrwałych ćwiczeniach, poprawą elastyczności mięśni i polepszeniem tonusu.

Jakie są przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami?

Powiedzieliśmy sobie o dobroczynnym działaniu masażu gorącymi kamieniami. Trzeba jednak zaznaczyć, że masaż ten nie zawsze jest w pełni polecany. Radzimy osobom o wyjątkowo wrażliwej skórze, aby nie używały go, szczególnie na dotyk lub ciepło. Nie powinny go również stosować osoby, których układ nerwowy jest w jakiś sposób uszkodzony. Osoby mające problemy z krążeniem, takie jak wysokie ciśnienie krwi, choroby serca czy żylaki, muszą być bardzo ostrożne. Innym przeciwwskazaniem jest ostre zapalenie stawów, ścięgien, kości lub tkanek wokół stawów. Jednak korzyści nadal przeważają nad przeciwwskazaniami i dotyczą bardzo niewielu z nas.

You may also like...