Pieluchomajtki dla dorosłych — kiedy są niezbędne i jak wybrać?

Pieluchomajtki dla dorosłych — kiedy są niezbędne i jak wybrać? Osoby starsze są bardzo cenione w społeczeństwie. Dzielą się z młodszymi wiedzą i doświadczeniem. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia poszła na tyle do przodu, że nie nadążają za nią nawet młodzi, starsi się gubią. Babcie oraz rodzice, którzy całe życie nie mieli styczności z nowoczesnymi technologiami, nie rozumieją ich działania, pożytku czy innych kwestii. Często niestety młodsi kpią z osób starszych, które nie wiedzą, jak działa telefon dotykowy, komputer czy co to są media społecznościowe. Jest to jednak wielki błąd.

Ludzie starsi posiadają wiedzę z przeżytych lat, której nie nauczy żaden komputer czy telefon. Treści , które są przekazywane z pokolenia na pokolenie, dostępne są tylko dla kolejnych krewnych i nigdzie niespisane. Nasze babcie czy rodzice, cieszą się życiem i nie potrzebują do funkcjonowania technologii, bez których mi dzisiaj nie potrafimy żyć. Takie osoby są skarbnica wiedzy, doświadczenia oraz przede wszystkim miłości. Wychowały swoje dzieci, wnuki, a nawet prawnuki. Dlatego należy się im miłość, szacunek oraz opieka w tym czasie, kiedy to oni jej potrzebują. Tylko w taki sposób możemy się odwdzięczyć najbliższym: kochać ich i zaopiekować się w chorobie.

Co robić, kiedy bliski ciężko zachoruje?

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy stan zdrowia bliskiego jest stabilny, należy skierować do lekarza. Jeśli bliska osoba skarży się na silny ból, traci przytomność lub prosi o wezwanie karetki, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub zadzwonić po pogotowie. Niekiedy osoby starsze tracą siły lub władzę w kończynach. W takim wypadku stosowane jest leczenie szpitalne, aby chory był stale pod opieką lekarską. W przypadku osób sparaliżowanych lub w inny sposób przykutych do łóżka, potrzebna jest fachowa pomoc. Zwykle po pewnym czasie w szpitalu, wypisywane są one do domu z wyróżnieniem przez lekarza niezbędnych leków, zaleceniem rehabilitacji oraz stałej opieki domowników.

Przy osobie chorej i niezdolnej do samodzielnego poruszania się, konieczne jest, aby przebywał ktoś stale. Pozostawienie samemu sobie nie jest najlepszym wyjściem. Należy także pamiętać, że taka osoba wymaga podstawowej opieki jak, chociażby toaleta czy karmienie. W przypadku toalety bardzo ważne jest, aby zaopatrzyć się w pieluchomajtki dla dorosłych. Mają one postać dużych pampersów. Bardzo ułatwiają one opiekę z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze, osoby chorej nie trzeba prowadzić lub nieść do toalety, co nie zawsze jest możliwe. Kolejną kwestią jest problem, który dotyczy nie tylko ludzi starszych i jest to nietrzymanie moczu. Dzięki temu nawet w przypadku, kiedy osoba leżąca jest w stanie dostać się do toalety, nie zawsze zdąży. Skutkuje to koniecznością wymiany całej pościeli oraz przebranie chorego. Mając pieluchomajtki, do takiej sytuacji nie dojdzie.

Zalety pieluchomajtek dla dorosłych

Pieluchomajtki dla dorosłych — kiedy są niezbędne i jak wybrać?

Pieluchomajtki dla dorosłych — kiedy są niezbędne i jak wybrać?

Bardzo często problem nietrzymania moczu czy też niemożności dotarcia do toalety ze względów chorobowych są tematami tabu. Niewiele ludzi przyznaje się do takich dolegliwości oraz unika na ten temat rozmowy. Co gorsza, w przypadku nietrzymania moczu, problem dotyczy nie tylko starszych osób, ale także tych młodszych. Przypadkowe popuszczanie kropel moczu zdarza się zarówno w sytuacjach, kiedy napinane są mieście, jak np. Kichanie, ale także w codziennych sytuacjach. W przypadku osób, u których ten problem nie jest jeszcze bardzo dokuczliwy, sposobem na ograniczenie nieprzyjemnej woni moczu są wkładki higieniczne oraz podpaski, które należy często zmieniać. W przypadku kiedy problem jest już spory lub dotyczy wyżej wymienionych problemów typu choroba przykuwająca do łóżka, konieczne są już pieluchomajtki.

Ogromną zaletą pieluchomajtek jest przede wszystkim wygoda. Jest to wygodniejsze zarówno dla osoby, która się chorym opiekuje, ponieważ nie musi co jakiś czas pomagać wstawać do toalety, jak i chorego. Bardzo często, osoby leżące wstydzą się poprosić o pomoc. Zastosowanie pieluchomajtek jest więc komfortowe dla obu stron. Dużą ich zaletą jest także dobra chłonność, której nie wykazują np. Podpaski. Trzeba jednak widzieć, jakie pieluchomajtki wybrać, aby chory czuł się w miarę możliwości komfortowo. Jeśli osoba chora nie jest zmuszona leżeć i jest w stanie się poruszać, pieluchomajtki także są dużym ułatwieniem. Zapobiegają bowiem brudzeniu bielizny w razie przypadkowego nietrzymania moczu. Pozwalają się swobodnie poruszać, a nie tylko w obrębie toalety, aby zdążyć w przypadku potrzeby.

Wybór ma znaczenie

Pamiętaj, że wybór pieluchomajtek ma duży wpływ na komfort ich użytkowania przez chorego. W pierwszej kolejności, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozmiar, aby je dobrze dopasować. Dzięki temu będą dobrze przylegać i nie dojdzie do przeciekania. Do wyboru są też rodzaje chłonności pieluchomajtek. Wszystko zależy od zapotrzebowania chorego oraz tego, jaką mamy porę roku. Wiadomo, że w lecie pije się znacznie więcej, więc potrzebne są nie tylko pieluchy chłonne, ale też oddychające, aby uniknąć poparzeń. Tak więc pod uwagę należy brać nie tylko wagę chorego czy zaawansowanie choroby, ale także aktualną porę roku.

You may also like...