Ozonowanie pomieszczeń - sposób na zdrowie i bardzo popularny w dzisiejszych czasach sposób na dezynfekcję…
Ortodonta Wrocław cennik
Ortodonta Wrocław cennik należy do działu stomatologii i zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem wad zgryzu. W zdecydowanej większości przypadków nowoczesne metody leczenia pozwalają na nieinwazyjną korekcję wielu problemów ortodontycznych. Efektem leczenia jest prawidłowe ułożenie zębów w harmonijnym łuku poprawiającym wygląd i owal twarzy. Przed założeniem aparatu ortodonta przeprowadzi pełną kontrolę jamy ustnej, która obejmuje: badanie 3D i higienę profilaktyczną.
Zabieg wyrównania zębów jest odpowiedni nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych: oferowane są opcje na aparaty prawie niewidoczne na zębach lub przezroczyste. Decydując się na ortodontę we Wrocławiu cennik jest zawsze obecny na stronie internetowej.
Jakie problemy rozwiązuje ortodonta?
Leczenie ortodontyczne, jak wspomniano wcześniej, to nie tylko stosowanie aparatów ortodontycznych czy innych struktur ortodontycznych do korekcji zgryzu.
Sytuacje, w których konieczne jest skontaktowanie się z ortodontą, można podzielić na 3 główne kategorie:
- Obecność wrodzonych anomalii w strukturze uzębienia.
- Dziedziczna wada zgryzu zaobserwowana u jednego lub obojga rodziców.
- Zaburzenia nabyte, zwykle występujące w młodym wieku.
Ortodonci pomagają korygować nieprawidłowości uzębienia o prawie dowolnej złożoności, mają dostęp do nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i wykonują czynności regulowane nowoczesnymi metodami leczenia. W swojej pracy wykorzystują radiogram, ortopantomograf, skaner 3D, tomografię komputerową oraz inne metody diagnostyczne.
Musisz odwiedzić ortodontę we Wrocławiu – cennik przedstawia się następująco:
- Konsultacja ortodontyczna – 200 złotych.
- Sprawdzanie stanu jamy ustnej, pobranie wycisków, RTG – 200 złotych.
- Opracowanie planu leczenia ortodontycznego – 200 złotych.
- Ruchomy aparat ortodontyczny – od 850 – 1200 złotych.
- Metalowy stały aparat ortodontyczny – od 1700 do 2500 złotych (samoligaturujący).
- Stały estetyczny kryształowy aparat ortodontyczny – od 2500 złotych do 3500 złotych.
- Przezroczyste nakładki ortodontyczne – od 5 200 a 12 000 złotych.
- Wizyta kontrolna – 200 złotych.
Kiedy odwiedzić ortodontę we Wrocławiu?
Istnieją pewne objawy, których pojawienie się wskazuje na konieczność umówienia wizyty u ortodonty. Przede wszystkim są to wizualnie stwierdzone zaburzenia lokalizacji zębów, co może objawiać się ich stłoczeniem, obecnością powiększonych przestrzeni międzyzębowych, diastemą (przestrzeń między jedynkami) itp.
Asymetria twarzy, dyskomfort przy żuciu, zdiagnozowana wada zgryzu, to sytuacje, kiedy trzeba skontaktować się z ortodontą we Wrocławiu cennik na usługi nie jest wygórowany więc można bez obaw pozbyć się problemu krzywych zębów. Nie należy zaniedbywać badania w przypadkach nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu oddechowego lub aparatu mowy. Dotyczy to trudnej wymowy dziecka, a także braku dostatecznego wydechu ustnego.
Etapy leczenia oferowane przez ortodontę:
-
-
- Konsultacja i plan leczenia – ortodonta sprawdza uzębienie pacjenta pod kątem wad zgryzu, pobiera wyciski, które posłużą do wykonania odpowiedniego aparatu ortodontycznego. Następnie, po przeanalizowaniu wszystkich powyższych i uwzględnieniu oczekiwań pacjenta, ortodonta przedstawia plan leczenia, który szczegółowo wyjaśnia cel wizyty i rodzaj proponowanego urządzenia, czas trwania leczenia oraz koszty.
- W zależności od preferencji danej osoby oraz zdiagnozowanej wady zgryzu ortodonta wykorzystuje specjalnie dobraną aparaturą. W trakcie całego procesu leczenia u osób dorosłych konieczne jest aktywne i regularne badanie przez lekarza prowadzącego. Leczenie wad zgryzu aparatami ortodontycznymi u osoby dorosłej średnio od 1,5 do 2,5 roku.
- Leczenie ortodontyczne aparatem na zęby – aparat zakładany jest na łuki zębowe. Rodzaj aparatu jest dobierany na podstawie wieku, wady zgryzu, oczekiwań.
- Leczenie ortodontyczne płytą – podczas korygowania wad zgryzu lekarz wspólnie z pacjentem podejmuje decyzję o usunięciu aparatu. celem leczenia wad zgryzu płytą jest utrzymanie osiągniętych efektów, najczęściej przy użyciu specjalnego drutu przytrzymującego przyklejonego od wewnętrznej powierzchni do przednich zębów.
- Przezroczyste nakładki ortodontyczne – skuteczna korekcja krzywych zębów. To bardzo estetyczne rozwiązanie często wybierane przez pacjentów.
- Profilaktyka i higiena – prawidłowa higiena jest niezwykle ważna w całym procesie leczenia ortodontycznego. Pacjent bezpośrednio po umieszczeniu aparatu w jamie ustnej jest dokładnie informowany przez lekarza o prawidłowych i odpowiednich środkach i metodach higieny jamy ustnej: dobre szczoteczki, nici dentystycznej, prawidłowe płukanie, niezbędne do utrzymania higieny jamy ustnej podczas całego procesu leczenia ortodontycznego. Ponadto co 3-6 miesięcy higieniści stomatologiczni usuwają kamień i osad nazębny, który gromadzi się wokół zamków.
-
Dlaczego poddać się leczeniu ortodontycznemu?
Korekcja zgryzu zapewnia równomierne rozłożenie obciążenia na uzębienie, co pozwala na mniejsze zużycie zębów i zapobieganie chorobom stawów żuchwy. Przy pomocy leczenia ortodontycznego pacjenci mają możliwość skorygowania zgryzu, uzyskania równych i pięknych zębów, poprawy zdrowia jamy ustnej i całego organizmu. Ortodoncja dysponuje specjalnymi metodami korekcji ustawienia zębów, dzięki którym normalizuje się prawidłowy rozwój kości szczęki i pracę mięśni twarzy. Mowa jest o specjalistycznych projektach, które występują w różnych typach. Są one niezbędne do wywierania umiarkowanego nacisku na zęby i szczęki, a tym samym mają działanie korygujące. Ortodonta każdorazowo określa, które leczenie będzie najskuteczniejsze. Ponadto, w zależności od złożoności sytuacji, ustala się pewien okres, w którym pacjent będzie musiał nosić konstrukcję do korekcji zębów.