SPA – dlaczego warto z niego korzystać?

SPA – dlaczego warto z niego korzystać? Mimo, że pobyty w SPA nie należą do najtańszych, to korzysta z nich coraz większa liczba osób. Zabiegi przeprowadzane w tego typu obiektach mają nie tylko właściwości zdrowotne, ale także upiększające. Dzięki korzystaniu z usług SPA można się skutecznie odprężyć i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Mimo, że masaże, czy innego rodzaju zabiegi powinny być przeprowadzane przez specjalistów, to podstawowe SPA można urządzić sobie nawet we własnym domu. 

Dlaczego warto korzystać z usług SPA?

W natłoku codziennych spraw i problemów, łatwo zapomnieć o tym, jak ważne jest zaspokajanie własnych potrzeb fizycznych i psychicznych. Wyjazdy do SPA dają człowiekowi czas na relaks oraz regenerację, co pozwala naładować baterię i oderwać się od rzeczywistości. Z usług takich placówek warto korzystać przede wszystkim dla poprawy własnego samopoczucia. Zabiegi oferowane przez SPA mają zbawienny wpływ na umysł, gdyż redukują napięcie i stres, a przy tym dobrze wpływają na ciało. Niektóre zabiegi mogą pomóc w walce z różnymi dolegliwościami, takimi jak np. bóle mięśni, czy stawów. Inne zaś mogą wpływać bezpośrednio na skórę człowieka, przez poprawę jej ogólnej kondycji i redukcję niedoskonałości. Niektóre zabiegi mają również właściwości lecznicze, dzięki którym wzmacniają odporność, bądź polepszają krążenie krwi w organizmie. Pobyty w SPA są doskonałym pomysłem na spędzanie czasu z najbliższymi, w miłej i przyjemnej atmosferze. 

Z jakich zabiegów można skorzystać w SPA?

SPA - dlaczego warto z niego korzystać?

SPA – dlaczego warto z niego korzystać?

Obiekty SPA oferują swoim klientom dostęp do szerokiej gamy zabiegów, takich jak masaże, peelingi, czy lecznicze kąpiele. W niektórych placówkach można skorzystać także z pobytów w różnego rodzaju grotach, np. solnych, bądź bursztynowych. Ostatnio modne są także tężnie oraz łaźnie. Sporym zainteresowaniem cieszy się również korzystanie z sauny i jacuzzi. W wielu miejscach, klientom oferuje się także specjalistyczne zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało. Dużym powodzeniem wśród osób korzystających z usług SPA cieszą się zwłaszcza zabiegi takie, jak: 

  • Endermologia –  to tzw. masaż podciśnieniowy, który pozwala walczyć z niechcianym cellulitem, a nawet z nadwagą. W trakcie zabiegu klient jest ubrany w jednorazowy kostium, po którym masażysta przejeżdża specjalnym urządzeniem. Endermologia ma pozytywny wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej. 
  • Masaż bańką chińską –  to kolejny typ zabiegu, który może pomóc w walce z cellulitem. Ma on także inne zalety, takie, jak np. poprawa krążenia, czy oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji. Ma on więc zarówno działanie upiększające, jak i lecznicze. 
  • Masaż z użyciem czekolady  do przeprowadzenia tego rodzaju zabiegu, masażyści wykorzystują prawdziwą gorzką czekoladę. Czasami dodają do niej również naturalne olejki. Taki masaż działa uspokajająco i regenerująco, a ponadto może wpływać na ogólną poprawę nastroju osoby masowanej. 
  • Kąpiele borowinowe tego rodzaju kąpiele są wykonywane zarówno w sanatoriach, jak i w SPA. Mają one wiele cennych właściwości leczniczych, dzięki którym pomagają w dolegliwościach takich, jak np. reumatyzm. Dodatkowo borowina dobrze wpływa na skórę, gdyż ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. 
  • Aromaterapia  do jej wykonywania używa się olejków eterycznych. Zabiegi z ich wykorzystaniem mogą przyjmować różną postać i być przeprowadzane np. w saunie, bądź łaźni. Aromaterapia może pomóc się odprężyć i uspokoić. 

Domowe SPA – jak je przygotować?

Istnieje kilka podstawowych zabiegów SPA, które można wykonać nawet w zaciszu własnego domu. W czasie wolnym, warto wsłuchać się w potrzeby własnego organizmu i chociaż raz w miesiącu przygotować sobie domowe SPA. W tym celu, warto zacząć od włączenia relaksacyjnej muzyki i przygotowania kąpieli. Do wody warto dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego, bądź zastosować sól lub kulę musującą. Biorąc kąpiel, nie należy się spieszyć, a w jej trakcie można przeprowadzić np. peeling. W łazience warto rozstawić świece, bądź zapalić zapachowe kadzidło. W ramach domowego SPA można przygotować sobie również zabieg na twarz. Zawsze należy zacząć od zmycia makijażu i przetarcia skóry tonikiem. Następnie można nałożyć maseczkę, którą warto przygotować samodzielnie. Szczególnie korzystne dla skóry, może być stosowanie maski wykonanej z drożdży. Ma ona dobry wpływ na łagodzenie podrażnień oraz zmian trądzikowych. Innym polecanym środkiem jest maska z dodatkiem miodu, która ma właściwości antybakteryjne i nawilżające. Maseczkę można nałożyć również na włosy, a jej działanie wzmocnić założeniem specjalnego czepka. W trakcie domowego SPA warto przeprowadzić także pedicure i manicure, na które często brakuje czasu. Do wszystkich wykonywanych zabiegów, należy dobierać najwyższej jakości kosmetyki, które będą bezpieczne dla skóry. Najbardziej zalecane są preparaty naturalne, które nie zawierają szkodliwych składników. Zwracając uwagę na skład środków kosmetycznych, należy dokładnie sprawdzić, czy nie zawierają one konserwantów, bądź substancji takich jak silikony, czy parabeny.

You may also like...