Wszystko o sztucznych tulipanach

Naturalne kwiaty cieszą się popularnością od wieków. Trzeba przyznać, że wyglądają niesamowicie, jednak trwa to jedynie kilka chwil. Na szczęście istnieją sztuczne tulipany, które prezentują się fantastycznie tak długo, jak tylko chcemy. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie? Oto wszystko co warto wiedzieć o sztucznych tulipanach.

Tulipany DIY – nowy trend

Tulipany DIY stały się nowym trendem w mediach społecznościowych. Od jakiegoś czasu cieszą się popularnością na pastelowych zdjęciach, czy przyjęciach urodzinowych. Najczęściej kojarzą się z elementem wystroju pokoju dziecięcego. Nic dziwnego, ponieważ są kolorowe i pluszowe! Ich delikatny wygląd kojarzy się z niemowlętami, dlatego są one idealne jako prezent i pamiątka z okazji narodzin dziecka.

Jak wykonać tulipany DIY?

Jeśli chodzi o wykonanie sztucznych tulipanów z pluszu, jest to dosyć proste: wystarczą wypełnienie i kolorowe materiały. Wnętrze kwiatów najczęściej stanowi wata, ale jeśli chcemy być ekologiczni możemy użyć również ścinek materiałów. Aby sztuczne tulipany były sztywne i nie uginały się pod wpływem różnych czynników, warto użyć większej ilości wypełnienia. Jeśli chodzi o materiał, z którego mają być wykonane kwiaty, mamy tu pełną dowolność. Najpopularniejsze barwy pączków to pastelowe róże, fiolety czy błękity. Łodyga najczęściej zrobiona jest z delikatnej zieleni. Często wybierane są tkaniny we wzorki – takie jak kropki. Tak zrobione tulipany są idealnym prezentem na baby shower czy przyjęcie z okazji narodzin dziecka.  Często materiałowe tulipany wykorzystywane są jako ozdoba w salonie czy w sypialni. W takim przypadku wykorzystuje się bardziej eleganckie kolory. Wtedy kwiaty mają barwy czerwieni, żółci czy granatu, a łodyga to ciemna zieleń. 

Zalety pluszowych tulipanów 

Największą zaletą pluszowych tulipanów jest niewątpliwie łatwość w utrzymaniu czystości. Kwiaty wystarczy wyprać w pralce, aby wyglądały jak nowe. Dodatkowo sztuczne tulipany są uniwersalną ozdobą do sypialni, salonu czy dziecięcego pokoju. Mogą one również służyć jako element zabawy naszych pociech, ponieważ są w pełni bezpieczne i nie ulegną zniszczeniu. 

Plastikowe tulipany – hit czy kit? 

Wiele osób twierdzi, że sztuczne tulipany to moda ubiegłych lat. Jest to jednak duży błąd. Aktualnie produkcja syntetycznych kwiatów przeszła na wyższy poziom, dzięki czemu takie rośliny wyglądają zupełnie jak żywe!  Sztuczne tulipany to idealny element wystroju. Dzięki temu, że nie wymagają podlewania i nasłonecznienia możemy je ustawić w każdym miejscu! Nie ma potrzeby ukrywania ich za firanką w salonie. Mogą stać zarówno na stole jak i na regale.  Plastikowe kwiaty niekoniecznie będą nadawały się na prezent na pierwszej randce, ale stanowią idealny sposób na udekorowanie mieszkania czy ogrodu. 

Zalety plastikowych kwiatów 

 

Sztuczne tulipany ponownie stają się modne. Już nikt nie traktuje ich jako kiczowatej i staromodnej ozdoby. Nie mają one praktycznie żadnych wad. Do zalet plastikowych kwiatów należą przede wszystkim:

  • łatwość w utrzymaniu – sztuczne kwiaty nie potrzebują wody, więc nie wymagają pielęgnacji – w przeciwieństwie do żyjących roślin. Plastikowych tulipanów nie trzeba w żaden sposób konserwować, ponieważ wraz z upływem czasu nie ulegają zniszczeniu. Przez cały czas wyglądają niezmiennie zjawiskowo! 
  • prostota w utrzymaniu higieny – plastikowe kwiaty są banalne, jeśli chodzi o utrzymanie czystości w mieszkaniu. Jeśli ulegną zabrudzeniu czy zwyczajnie się zakurzą, wystarczy przetrzeć je mokra szmatką, czy opłukać wodą i pozostawić do wyschnięcia. Taka kąpiel nie zaszkodzi im w żaden sposób, a nam nie zabierze dużej ilości czasu. 
  • mogą stać w każdym miejscu – sztuczne tulipany w przeciwieństwie do żywych odpowiedników nie wymagają nasłonecznionego miejsca. Możemy postawić je w dowolnej części domu, a brak naświetlenia nie stanowi dla nich żadnego problemu. Jest to niewątpliwie ogromna zaleta. 
  • dobra jakość – sztuczne tulipany produkowane w obecnym czasie cechuje najlepsza jakość. Są produkowane  z tworzyw odpornych na uszkodzenia, dzięki czemu będą nam służyć przez długie lata. 
  • oszczędność – dzięki sztucznym tulipanom możemy zaoszczędzić dużą ilość pieniędzy. Będą one nam służyć przez długi czas, a dodatkowo nie będą wymagały żadnej pielęgnacji. Znacznie ograniczy to koszty związane z ciągłą wymianą zniszczonych roślin na nowe. 
  • duży wybór – dla wielu osób największym atutem sztucznych tulipanów jest ich szeroki wybór. Znajdziemy kwiaty w różnych kolorach i kształtach. Dzięki ich wysokiej wytrzymałości, możemy komponować dowolne połączenia kolorów i łączyć je ze sobą w zależności od okazji, naszego nastroju czy od pory roku. Możemy zrobić zarówno wystrój idealny na wiosenne popołudnia, jak i bukiet nadający się na romantyczną randkę. 

Sztuczne tulipany cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ stanowią idealną ozdobę do domu. Znajdziemy zarówno plastikowe kwiaty, jak i takie wykonane z pluszu. Dodatkowo istnieje wiele kolorów i wzorów. Dzięki temu każdy znajdzie idealne kwiaty dla siebie. 

You may also like...